Od dziś nauczanie na odległość. Jak zadziałały systemy?

  • 25.03.2020, 21:01
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Od dziś nauczanie na odległość. Jak zadziałały systemy? fot. twitter MEN
Dziś w godzinach porannych rozpoczęły się lekcje w polskich szkołach. Nie były to zwykłe zajęcia, a pionierskie, bo w zupełnie nowych warunkach rzeczywistości związanej z pandemią koronawirusa.

Według relacji nauczycieli system librus i vulcan szybko ruszył i jeszcze szybciej się zawiesił. Od godzin południowych systemy działały już lepiej, jednak nie było to funkcjonowanie idealne.

Jak wyglądał pierwszy dzień szkoły w nowym, zdalnym wydaniu w powiecie gorlickim?

Liczymy na komentarze i uczniów, i nauczycieli z naszego regionu.

Udostępniamy informację przekazaną przez Dariusza Piontkowskiego, Ministra Edukacji Narodowej.

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przemek
Przemek 26.03.2020, 09:14
Nie można tylko narzekać.Trzeba próbować. Pewnie uczelnie są lepiej przygotowane do uczenia zdalnego i moja córka studentka już w zeszłym tygodniu miała wszystkie zajęcia przez internet. Wszystkie zajęcia się odbyły! Profesor i wszyscy studenci z grupy widzieli się podczas wideokonferencji.To działa.
~~~~ja
~~~~ja 26.03.2020, 11:35
Na pewno uczelnie miały przygotowaną wcześniej swoją infrastrukturę i z niej korzystają. W przypadku szkół podstawowych i średnich niestety nikt nie był wcześniej przygotowany na taką ewentualność więc potrzebna infrastruktura musiała bardzo szybko powstać i na razie można powiedzieć jest testowana i poprawiana. Niestety żaden dobrze działający system nie może powstać bez testów a co może być lepszym testem jak sprawdzenie działania w praktyce co pozwoli na wyłapanie błędów i poprawę. Myślę, że z każdym dniem będzie coraz lepiej.
Przemek
Przemek 26.03.2020, 12:48
Musimy pamiętać, że dla dzieci bardzo ważne jest, żeby codziennie na ekranie zobaczyli i usłyszeli swoich nauczycieli i kolegów z klasy. To zaspokaja potrzebę kontaktu społecznego. Nie wystarczy, żeby do siebie pisali.
Student
Student 26.03.2020, 13:40
na wielu uczelniach już dawno temu wykłady były udostępniane. wielu teraz kombinuje - jak to zrobic, zeby wykłąd odbył się tylko dla tych, ktorzy muszą w nim uczestniczyc. dla mnie to brzmi tak jak próba ukrycia braków czy niewiedzy prowadzących. taki otwarty system powoduje, że wykładowca nagle wystawia się na strzał. zakaz nnagrywania? a dlaczego? czego się pan boi powiedziec z katedry? co jest problemem? nauczyciele musza mieć w głowie podobny strach - nagle każdy może prześwietlić na wylot ich przygotowanie lub jego brak. ich kreatywność i to, jak zrozumiale wyjaśniają.
technologiczne problemy to tylko częśc problemu. gorsze jest właśnie takie kombinatorstwo
Ja
Ja 26.03.2020, 21:42
Wróć do podstawówki studia nie są dla ciebie, nawet do średniej się nie nadajesz.
Bett
Bett 26.03.2020, 07:51
Wydaje mi się że coś powinni zadawać żeby dzieci nie siedziały w domu bezczynnie i nie zwariowały od telefonu czy telewizji
Ale przy tak długiej przerwie od szkoły powinny chodzić do niej przez część wakacji
A to że nie chcą przesunąć matur i egzaminów to jakieś nieporozumienie
Uczeń T
Uczeń T 25.03.2020, 23:57
Jedna wielka pomyłka system się wiesza internet wolno działa bo dużo osób korzysta w tym samym czasie. Lepszym rozwiązaniem jest zadawanie zadań do zrobienia i odsyłanie rozwiązanych.
Maciek
Maciek 25.03.2020, 23:21
Dziennik działał dopiero o 13, wcześniej serwery leżały
Marian
Marian 25.03.2020, 21:25
Szkoda nawet pisać. A co z ludźmi którzy nie mają komputera w domu, z tymi co maja słabe łącze internetowe? Jestem ojcem 6 klasisty i muszę wraz żona do pracy chodzić bo niestety takie realia i kto niby ma dziecko dopilnować żeby się w ten sposób uczyło i ewentualnie pomóc przy wykonywaniu zadań. Najłatwiej jest nauczycielom nazadawać zadań do wykonania a Ty sobie rodzicu z uczniem radź jakoś. TA CAŁA SYTUACJA Z TĄ „ZDALNA” NAUKĄ TO JEST JAKIŚ JEDEN WIELKI ŻART.
Ja
Ja 26.03.2020, 21:37
Nie martw się jak będziesz tak myślał to za dwa lata twój dzisiejszy szóstoklasista będzie chodził z tobą do roboty.
~~~~ja
~~~~ja 26.03.2020, 05:58
To może konstruktywnie, masz lepszy pomysł to dawaj. Niestety sytuacja jest wyjątkowa i raczej w obecnej sytuacji nie ma innej możliwości nikt nie zamyka szkół ani nie zmienia normalnego trybu nauki na stałe.

Pozostałe