Poczekalnia pod Urzędem Miejskim w Gorlicach

  • 15.09.2020, 09:18
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Poczekalnia pod Urzędem Miejskim w Gorlicach fot. haloGorlice
Urząd Miejski w Gorlicach postanowił zareagować na tworzące się pod urzędem kolejki, a jednocześnie przygotować na nadchodzące zmiany pogody. Przed deszczem, wiatrem i innymi niedogodnościami związanymi z oczekiwaniem petentów będzie chroniło zadaszenie.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom petentów, przed UM Gorlice ustawiono namiot, pod którym umieszczono dwie ławki. Łącznie może tam usiąść pięciu oczekujących na załatwienie sprawy w urzędzie. Zadaszone ławeczki pozwolą prawdopodobnie już niedługo schronić się oczekującym petentom przed jesienną pluchą przy jednoczesnym zachowaniu reżimu sanitarnego.

Chociaż rozwiązanie nie jest doskonałe (a jedynym, w pełni satysfakcjonującym dla wielu byłoby otwarcie urzędu na starych zasadach), to jest jednak wyjątkowym w skali miasta, pozytywnym sygnałem.

Kolejki tworzące się pod ZUSem czy Urzędem Skarbowym na razie nie są dla petentów bardzo uciążliwe. Chociaż problemem bywa upał, to w obliczu jesiennych opadów i wiatru rozwiązania w postaci ławeczek lub dodatkowych zadaszeń wydaje się konieczne. Daszek pod ZUS pozwala schronić się pod nim co najwyżej 3 osobom zachowującym odpowiedni dystans społeczny. Oczekujących petentów bywa zaś zdecydowanie więcej.

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (4)

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 17.09.2020, 09:57
Oni szypciej ludzi wykończą jak wszystkie wirusy bo przejdziesz spocisz się a potem stój ja kołek w kolejce na polu to jest PO***
Gość
Gość 17.09.2020, 09:53
Proponuje takie namioty postawić pod lidlem biedronkom i innymi marketami dla tych użędasów ilekarzy i wpuszczać pojedynczo dopiero jak jeden wyjdzie bo wirus
ccc
ccc 15.09.2020, 23:20
Nie mogą wchodzić do budynku ze względu na rasę.
Ja
Ja 15.09.2020, 20:33
A to co ? Petenci są trendowaci?
Nie mogą czekać w budynku ?
Czy tam przebywa rasa Ja?
A czy rasa ''panów'' chodzi do sklepów?
Marcel
Marcel 15.09.2020, 12:19
Ja proponuje żeby te urzędasy, które nic nie robią siedziały w tych namiotach, dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze w budżecie miasta... Redukcja też była by nie głupia. Od ludzi wymaga się coraz więcej na innych stanowiskach. Oni robią co chcą... Paranoja...
MrRed
MrRed 15.09.2020, 11:30
wystawić biurka pod daszkami i obsługiwać petentów na świeżym powietrzu. byle do przymrozków. no ale i tak jest to cokolwiek w dobrym kierunku. pod ZUS też ludzi trenują i pokorę sprawdzają. jak przez daszek przygrzeje to petenci kruszeją.
obserwator
obserwator 15.09.2020, 11:17
Mam pytanie dla Urzędu Miasta.Po co budują barierkę przed wjazdem obok złotnika . Nie ma innych potrzebnych wydatków. Dlaczego parking ,który został wybudowany dla pracowników Urzędu Miasta nie może służyć przez sobotę i niedzielę chociaż dla mieszkańców rynku.Dlaczego pan burmistrz i cała świta mogą parkować na chodniku natomiast mieszkańcy .którzy płacą za kartę postojową nie mogą tam zaparkować.Czy urzędnicy mają wykupione miejsca parkingowe .Sprawdza się powiedzenie oczywiście w przenośni władza to służba narodowi i mieszkańcom .
ciekawy
ciekawy 16.09.2020, 16:12
Słyszałem odpowiedż jednego strażnika miejskiego gdy mieszkaniec rynku zapytał dlaczego nie może parkować pod swoim domem .Usłyszał ,że psują się płytki chodnikowe .Na to ten pan zapytał czy nie psują się od samochodów świty z urzędu miasta.Odp.strażnika .Ale pan burmistrz musi gdzieś parkować ponieważ tu pracuje.Na to ten pan ,że tu mieszka i też musi gdzieś parkować swój samochód .Dodam tylko ,że ludzie mieszkający w rynku płacą co roku kartę postojową. Ciekawe czy panowie z urzędu miasta płacą taką należność.
Nowator
Nowator 15.09.2020, 11:16
POpieram POmysł.
gm
gm 15.09.2020, 11:04
Może najwyższy czas, aby do kierownictwa instytucji państwowych i samorządowych dotarło, że to oni pełnią rolę służebną wobec mieszkańców, to mieszkańcy im płacą pensje (poprzez różnego rodzaju podatki i daniny płacone do Skarbu Państwa i samorządów) i obowiązkiem kierownictwa tychże instytucji i urzędów jest tak zorganizować pracę, aby sprawy mieszkańców były: po pierwsze załatwiane sprawnie, a po drugie załatwiane w godnych warunkach. Ten namiot to czysta kpina z mieszkańców.
paranoja
paranoja 15.09.2020, 09:59
Przestali by się ośmieszać wszyscy pracują normalnie tylko urzędnicy i lekarze nie wiedzą co wymyślić może by ich tak zacząć zapisywać telefonicznie do sklepu i niech czekają tydzień aż będą mogli przyjść zrobić zakupy
5454
5454 15.09.2020, 09:52
Pod daszkiem na zewnątrz to ludzie się mogą gnieździć i jest O.K. , natomiast w środku odstęp obowiązuje bo tam jest zły wirus , przed budynkiem wirusa niema :D
Co za paranoja :))))

Pozostałe