Dlaczego pozycjonowanie jest tak skuteczne? Rozkładamy wyszukiwarkę na czynniki pierwsze!

  • 02.12.2020, 15:57
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Dlaczego pozycjonowanie jest tak skuteczne? Rozkładamy wyszukiwarkę na czynniki pierwsze!
Wśród wielu metod na promowanie własnego biznesu, pozycjonowanie stron internetowych cieszy się nie tylko ogromną popularnością, ale również skutecznością na podobnym poziomie. Specjalnie z myślą o przedsiębiorcach, którzy jeszcze zastanawiają się nad wykupieniem profesjonalnej usługi SEO, dokładnie przeanalizujemy wyszukiwarkę Google. Sprawdź, dlaczego jest ona wręcz idealnym narzędziem reklamowym oraz dlaczego warto wybrać pozycjonowanie kosztem innych metod.

 

Absolutna dominacja na rynku światowym. Google nie ma sobie równych!

Wyszukiwarka Google to narzędzie absolutnie bezkonkurencyjne w swojej branży. Ponad 67% globalnych użytkowników rozwiązuje swoje problemy za pomocą usługi dostarczanej przez firmę ze Stanów Zjednoczonych. Tak było w poprzednich latach i tak najprawdopodobniej będzie przez kilkadziesiąt kolejnych kwartałów. Na rynku póki co nie widać wyszukiwarki, która mogłaby w sposób realny zagrozić Google. Co prawda kilka państw korzysta z lokalnych dostawców takich usług, jednak nie zmienia to faktu, że jedyne warte uwagi pod względem konkurencyjności dla Google marki osiągają wyniki na poziomie 14% globalnego wyszukiwania. Ta różnica dobitnie pokazuje wielkość przedsiębiorstwa informatycznego z Mountain View w Kalifornii.

Ogromny zasięg kampanii na pozycjonowanie jest możliwe dzięki popularności Google

Wynik popularności Google w Polsce jest jeszcze bardziej imponujący. Szacuje się, że blisko 93% internautów regularnie wykorzystuje potencjał amerykańskiej wyszukiwarki. Stanowi to liczbę aż 20 milionów polskich użytkowników w skali miesiąca. Olbrzymi zasięg sprawia, że marketingowe zabiegi, jak skuteczne pozycjonowanie stron internetowych pozostawiają daleko w tyle alternatywne sposoby na promowanie przedsiębiorstwa i to nie tylko w sieci. Profesjonalne SEO deklasuje również pozostałe metody reklamowe, takie jak kampania telewizyjna, radiowa czy nawet billboardowa. Co ciekawe, biznesowe postrzeganie tej usługi upowszechniło się dopiero w ostatnich latach. Wcześniej marketing Google nie był aż tak popularny, jak dziś. Inne były także statystyki. Z pewnością nie tak imponujące!

Sprawdź, jak działa wyszukiwarka Google. Od teraz nie będzie ona dla Ciebie tajemnicą

Zasada funkcjonowania wyszukiwarki Google jest bajecznie prosta. Użytkownik sieci w okienku eksploracji wpisuje interesujące go pytanie, a algorytmy amerykańskiego przedsiębiorstwa wręcz natychmiastowo prezentują nawet do kilkuset wyników pasujących pod konkretne frazy. Kolejność ich prezentowania nie jest przypadkowa. Najwyżej znajdują się dobrze wypozycjonowane strony. To tam prawdopodobnie znajdziesz odpowiedź na Twoją wątpliwość lub produkt, którego szukasz. Co ciekawe, Google automatycznie korzysta z lokalizacji. Zamieszkując miejscowość Wrocław i prosząc o pokazanie wyników na słowo kluczowe "usługi fryzjerskie", otrzymasz spis najlepszych salonów fryzjerskich właśnie w Twoim mieście. Taki sam efekt możesz uzyskać dopisując człon geolokalizacyjny do frazy.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe