Koszykówka. Młodzicy i juniorzy walczą o ligowe punkty

Gorliccy koszykarze rozpoczęli nowy rok od dwóch meczów z wyżej notowanymi rywalami. Juniorzy podejmowali na własnym terenie zespół Unii Tarnów, natomiast młodzicy pojechali do Wieliczki, by zmierzyć się tam z Regisem.

Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©

MKS Gorlice - Zeltrans MUKS 1811 Unia Tarnów 80:92

Punkty dla MKS-u zdobywali: Cionek 19, Zych 19, Czubek 18, Bobola 8, Stępień 6, Krupczak 6,  Gajek 2, Konieczny 2

W pierwszym meczu 2022 roku drużyna juniorów MKS-u Gorlice, grająca w rozgrywkach U-17 M ligi Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki, podejmowała na własnym parkiecie zespół Zeltransu MUKS 1811 Unii Tarnów.

W pierwszej kwarcie gospodarzom udało się nawiązać wyrównaną rywalizację z faworyzowanymi rywalami, którzy dopiero w drugiej kwarcie uzyskali przewagę i narzucili swój styl gry, zdobywając do przerwy przewagę 17 punktów.

Po zmianie stron nasi ambitni koszykarze próbowali odrobić straty, jednak tarnowianie umiejętnie bronili się, utrzymując bezpieczną przewagę. Mecz zakończył się wynikiem 80:92 dla zespołu gości, która wywiozła z Gorlic kolejne 2 punkty do ligowej tabeli.

Regis Wieliczka - MKS Gorlice 64:61

Drużyna młodzików (U-13 M) wybrała się dziś (8 stycznia) do Wieliczki, by zmierzyć się tam z mocną drużyną Regisu. Od początku niespodziewanie to nasi koszykarze dominowali na parkiecie w Wieliczce, a po kilku minutach tablica świetlna pokazywała wynik 10:3 dla MKS-u.

Później gra wyrównała się, a wieliczanom udało się odrobić straty i wyjść na 2-punktowe prowadzenie.

Trzecia kwarta należała zdecydowanie do naszych młodzików, którzy zdobyli 14 punktów z rzędu i w 28 minucie meczu prowadzili 47:37. Ambitni zawodnicy Regisu jednak się nie poddali i po raz drugi w tym meczu odrobili straty, a na 3 minuty przed końcową syreną tablica świeciła znów remis po 53.

Nasi chłopcy walczyli do ostatniej sekundy, jednak nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, ostatecznie przegrywając nieznacznie 61:64.

Punkty dla MKS-u zdobywali: Łaś 26, Mól 11, Mężyk 10, Osikowicz 8, Kowalski 4, Wojnarski 2.