Bieg Naftowy i Roll and Ski

  • 07.05.2011, 22:28 (aktualizacja 08.02.2013, 16:10)

Podziel się:

Oceń:

W dziewiątej edycji Biegu Naftowego wystartowało ponad 300 zawodników. W zawodach Roll and Ski 2011 liczba startujących przekroczyła 100. Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie „Maraton” wspierane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta oraz liczne grono sponsorów. Biegacze zmierzyli się z dystansami 8, 15 i 21 kilometrów. Pół maraton był głównym biegiem zawodów. Rolkarze mieli do pokonania dwa dystanse, 7 i 42 kilometry. Przed „dorosłymi” zawodami z dystansem 2 kilometrów zmierzyły się dzieci na rolkach.

 

Po maluchach na trasę wyjechali rolkarze. Obserwowanie ich startu było spektakularnym przeżyciem, rozpędzający się peleton ponad 100 zawodników wydawał dźwięk jako żywo przypominający łoskot pędzącego pociągu. W kilka sekund zawodnicy zniknęli z oczu licznie zgromadzonych w okolicy linii startu i mety widzów.

Trasa zawodów to pętla mająca swój początek przed budynkiem starostwa Powiatowego, stamtąd ulicami Biecką, Michalusa i Chopina aż pod Elektrociepłownię i z powrotem pod Starostwo ulicą 11 listopada. Najszybsi rolkarze pokonywali tą trasę w niewiele ponad 11 minut.

Zwycięzca zawodów na dystansie 42 kilometrów, Robert Kustra z Sanoka, pokonał trasę w 1 godzinę i 15 minut prowadząc niezagrożony od startu do mety.

Po rolkarzach ulicami Gorlic zawładnęli biegacze. Był wśród nich nasz redakcyjny kolega Adrian.

Start biegaczy odbył się w Gliniku, co spowodowało wydłużenie tras dwóch biegów, na 7 i 14 kilometrów, o 1 kilometr.

Trasę półmaratonu najszybciej pokonał Jakub Burghard z Muszyny, jego czas to 1 godzina 9 minut i 24 sekundy. Jako 4 linie mety minął najszybszy gorliczanin, Mateusz Golonka.

Po godzinie 18 w hali OSiR odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a zawodnicy którzy zajęli trzy pierwsze miejsca dodatkowe nagrody. Zawody rozgrywane były w kilku kategoriach wiekowych a obsada była międzynarodowa, bo obok zawodników z naszego kraju wystartowali goście ze Słowacji i Ukrainy.

Pełne wyniki wszystkich dystansów dostępne są TU

Krótka relacja 216 dodatkowych zdjęć również na portalu haloBESKID.pl :-) ZAPRASZAMY!

Zdjęcia (123)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe