Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Zwiększ sprzedaż dzięki pozycjonowaniu

SEO to odpowiedź na rosnące zainteresowanie marketingiem internetowym. W dzisiejszych czasach coraz więcej biznesów rozpoczyna działalność online, chcąc zwiększyć swoje dochody. Postawienie witryny i wprowadzenie produktów do sklepu nie jest jednak jedynym działaniem, które warto podjąć. Przede wszystkim należy pracować nad domeną w taki sposób, by potencjalni klienci zaczęli rozpoznawać ją w sieci. W tym właśnie pomoże marketing internetowy.
  • 11.02.2021 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Zwiększ sprzedaż dzięki pozycjonowaniu

Co to jest pozycjonowanie SEO?

Każdego dnia miliony osób wpisują w Google frazy, które pomagają im znaleźć w internecie to, czego szukają. Algorytm określa lokalizację urządzenia i zwraca użytkownikowi szereg stron, które mogą spełnić jego oczekiwania. Pozycjonowanie SEO polega na tym, by umiejętnie dopasować witrynę do potrzeb klienta. Na przykład, jeśli prowadzimy sklep z butami, warto by w naszej domenie pojawiły się zdjęcia oraz treści związane z obuwiem. To tylko drobny, bardzo uproszczony przykład tego, w jaki sposób powinno się optymalizować strony pod SEO. W rzeczywistości algorytm bierze pod uwagę znacznie więcej czynników podczas oceniania domeny.

Ze względu na to, jak zawiłe potrafi być pozycjonowanie, warto wybrać doświadczonego specjalistę lub agencję, która podejmie się tego wyzwania. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorca będzie mieć więcej czasu na rozwój własnego biznesu.

Jak wygląda proces pozycjonowania?

Detale współpracy mogą się różnić zależnie od usługodawcy, z którym podpiszemy umowę. Na ogół jednak rozpoczynamy od wykonania gruntownej analizy domeny. Sprawdzamy, czy była już kiedyś pozycjonowana, i jakimi metodami. Upewniamy się, że do strony nie prowadzą niskiej jakości, spamerskie linki.

W następnej kolejności zajmujemy się przygotowaniem rekomendacji. Zazwyczaj obejmują one szeroko zakrojone zmiany w treści i strukturze strony. Wszystko po to, by była czytelniejsza dla użytkowników i robotów Google. Tylko pełne wprowadzenie optymalizacji odniesie oczekiwany skutek. 

SEO pozycjonowanie stron to także ciągła praca nad serwisem, kiedy pierwsze wdrożenia są już zakończone. Kiedy stoimy w miejscu, wyprzedza nas konkurencja. Dlatego trzeba zadbać o regularne uzupełnianie serwisu w treść oraz linkowanie z pewnych źródeł. Specjalista SEO sprawuje ciągły nadzór nad wynikami. Gdy pojawia się aktualizacja algorytmu, poinformuje, jakie działania naprawcze można podjąć, by uzyskać lepsze rezultaty. To nieoceniony pomocnik, który czuwa nad serwisem nawet wtedy, gdy przedsiębiorca jest zajęty ważnymi kwestiami biznesowymi.

Jakie korzyści daje pozycjonowanie?

Zwiększenie sprzedaży, większa liczba użytkowników oraz zainteresowanie marką – to tylko niektóre zalety. Wraz z agencją SEO zyskujemy także cały zespół specjalistów czuwających nad dobrostanem strony. To regularnie dostarczane, merytoryczne treści, opieka techniczna i doradztwo umożliwiające podejmowanie lepszych decyzji biznesowych. Dzięki temu SEO pozycjonowanie stron przekłada się często na duże zyski i wzrost świadomości marki.

Artykuł przygotowany we współpracy z Pro-pozycje.pl

Materiał Partnera


a