Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Bezpłatna sieć wifi w naszym mieście - gdzie?

Oceń

WiFi4EU to program realizowany przez Komisję Europejską, która wspiera bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu. Dzięki niemu już wkrótce w przestrzeni publicznej Gorlic będzie można bezpłatnie korzystać z sieci – to kolejne działania podejmowane przez Miasto Gorlice na rzecz mieszkańców i turystów.
Bezpłatna sieć wifi w naszym mieście - gdzie?

1 lipca 2019 Burmistrz Rafał Kukla podpisał Umowę o udzielenie dotacji w ramach instrumentu „Łącząc Europę (CEF) WiFi4EU”, opiewającą na kwotę 15 000 euro. Budżet programu WiFi4EU na lata 2018-2020 wynosi 120 mln euro. Obecnie umowa jest kontrasygnowana w Komisji Europejskiej.

Uzyskane dofinansowanie może zostać przeznaczone na zakup sprzętu i instalację punktów dostępowych hotspot WiFi. Koszty podłączenia do internetu (abonamentu), konserwacji oraz utrzymania infrastruktury w dobrym stanie technicznym finansować będzie gmina przez okres trzech lat (tzw. okres trwałości projektu).

W dniach 4-5 kwietnia 2019 odbył się drugi nabór wniosków (poprzedni miał miejsce w listopadzie 2018 r.). Uczestniczyły w nim gminy z 30 krajów (28 krajów członków Unii Europejskiej oraz Norwegia i Islandia), w sumie ponad 10 000 gmin z całej Europy.

Wśród 3 400 samorządów które otrzymały dofinansowanie, 180 jest z Polski.

Od dnia podpisania umowy, Miasto Gorlice będzie mieć 18 miesięcy na dokonanie wyboru firmy instalującej WiFi, zrealizowanie inwestycji i zgłoszenie gotowości do  odbioru przez KE.

Miejsca projektowane do objęcia bezpłatnym WiFi zostaną wybrane po analizie technicznych możliwości ich przyłączenia oraz kosztów realizacji inwestycji.     

Jednym z proponowanych miejsc z bezpłatnym dostępem do internetu jest zrewitalizowany park miejski, jednak opinie na temat instalacji WiFi w tej lokalizacji są podzielone. Dlatego już w najbliższym czasie zapytamy gorliczan o zdanie w tym temacie.

Jaka lokalizacja jest według Ciebie najlepsza? - ANKIETA

źródło: gorlice.pl


Napisz komentarz
Komentarze
Nana 11.07.2019 08:23
A gdzie światłowód od Orange co miał być robiony ?

Kaaa 10.07.2019 22:17
Czy obecność wifi w rynku oznaczałaby, ze mieszkańcy pobliskich kamienic mieliby wifi za free? Czy to w porzadku względem innych?? :-/

Gruby 10.07.2019 20:36
O dworca autobusowego przez ulice Biecką do rynku

Przeciwnik WIFI 10.07.2019 18:09
Sieć bezprzewodowa powinna być ograniczana... Co to za pomysł żeby pakować wifi w miejsca rekreacji i wypoczynku jakim jest np. Park Miejski? Te wszem obecne fale niszczą nam zdrowie... Spróbujcie w domach korzystać z internetu na kablu i na noc odcinać od prądu rutery ... Po kilku dniach zobaczycie różnice.... Zaczniecie w nocy się wysypiać...

T 11.07.2019 08:47
Zawsze wyłączam ruter na noc. To oczywiste; kiedyś dowiemy się jakie skutki mają te fale, tak jak potrzeba było kilkadziesiąt lat, żeby udowodnić związek palenia z rakiem.

betti 10.07.2019 16:35
w rynku w parku koniecznie

Ksw 10.07.2019 14:50
W centrum miasta płyta rynku

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a