Celem tego konkursu było edukowanie, jak również zwrócenie uwagi na problem poruszania się po drogach nietrzeźwych kierujących niosących zagrożenie dla dzieci, które są przecież w dużym stopniu, jako piesi poruszający się do szkoły, uczestnikami niechronionymi w ruchu drogowym.
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ropie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach ufundowały dzieciakom upominki, w tym dwa rowery, jako nagrody główne.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: 9-12 lat i 13-15 lat. Łącznie w konkursie uczestniczyło 50 dzieci z terenu gminy Ropa: 19 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropie, 14 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie oraz 16 uczniów reprezentujących Szkołę w Łosiu.
Konkurs polegał na rozwiązaniu 4-etapowego testu wiedzy sprawdzającego znajomość znaków drogowych, skrzyżowań oraz wiedzy z ustawy „Prawo o ruchu drogowym”, jak również zagadnień dotyczących nietrzeźwości na drodze.
Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, a rywalizacja w czasie zmagań widoczna wśród dzieci.
W grupie młodszej zwycięzcami okazali się: Gabriel Gesing (SP nr 2) , drugie miejsce zajął – Bartłomiej Hudzik (SP Nr 2), a trzecie – Tymoteusz Kawa (SP nr 1). W kategorii 13-15 lat pierwsze miejsce zdobyła: Joanna Koszyk, a drugie – Otylia Święs oraz Natalia Lisowicz reprezentujące SP nr 2 w Ropie. Wyróżnienia otrzymali Tymoteusz Kawa, Bartłomiej Miśtak, Dominika Deć, Bartosz Matuszyk, Natalia Koperska, Lena Zalitacz, Daniel Grądalski, Krystian Kuziów.
Warto zaznaczyć, że uczniowie tych szkół od wielu lat uczestniczą w podobnych konkursach z Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym z wieloma sukcesami i wygranymi w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnokrajowym.








![Gastronomia, budownictwo i klasa wojskowa. Tak promowała się szkoła w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia 4 kobiety w fartuchach w kuchni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gastronomia-budownictwo-i-klasa-wojskowa-tak-promowala-sie-szkola-w-gorlicach-foto-1773848047.jpg)
![Gorlicka „Górka” tętniła energią podczas dnia otwartego [FOTO] zdjęcie przedstawia chłopców usypujących górkę z piasku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlicka-gorka-tetnila-energia-podczas-dnia-otwartego-foto-1773847576.jpg)
![I LO Gorlice zaprezentowało ofertę edukacyjną. Marcin Kromer „witał” przyszłych uczniów [FOTO] zdjęcie przedstawia chłopaka w średniowiecznym stroju](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-i-lo-gorlice-zaprezentowalo-oferte-edukacyjna-marcin-kromer-wital-przyszlych-uczniow-foto-1773844167.jpg)
![Gorlicki Ekonomik otwiera szeroko drzwi dla przyszłych kandydatów [FOTO] zdjęcie przedstawia trzy dziewczyny w strojach stwardes](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlicki-ekonomik-otwiera-szeroko-drzwi-dla-przyszlych-kandydatow-foto-1773843333.jpg)
![Dzień Otwarty w ZST Gorlice. Tłumy uczniów i mnóstwo atrakcji [FOTO] zdjęcie przedstawia dziewczynę, której fryzjerka robi włosy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dzien-otwarty-w-zst-gorlice-tlumy-uczniow-i-mnostwo-atrakcji-foto-1773842376.jpg)

![Co? Gdzie? Halo! Dni otwarte szkół średnich w Gorlicach [ŚRODA, 18 marca 2026] zdjęcie przedstawia zapowiedz co? Gdzie? Halo!](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-poznaj-szkoly-w-gorlicach-od-srodka-ruszaja-dni-otwarte-sroda-18-marca-2026-1773780770.jpg)







![To oni usiłowali okraść skład budowlany w Sękowej. Zobacz film z monitoringu [VIDEO] zdjęcie przedstawia zamaskowanych mężczyzn w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-to-oni-usilowali-okrasc-sklad-budowlany-w-sekowej-zobacz-film-z-monitoringu-video-1772721685.jpg)
![Parkowanie za 4 tysiące złotych na gorlickim parkingów [FOTO] zdjęcie przedstawia samochód z blankietami za wycieraczką za parkowanie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-parkowanie-za-4-tysiace-zlotych-na-gorlickim-parkingu-foto-1773323229.jpg)
![Ruszyła budowa restauracji McDonald's przy ul. Bieckiej w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia budynek mcdonalds](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ruszyla-budowa-restauracji-mcdonald-s-przy-ul-bieckiej-w-gorlicach-foto-1772726693.jpg)
![Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA] Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginela-16-letnia-mieszkanka-moszczenicy-1773388717.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze