Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

„Klub Seniora pomaga i chroni populację ptaków w Gorlicach”

Oceń

Fundacja Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z Domu” w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi” Fundacji Orlen Dar Serca otrzymała dofinansowanie za zrealizowanie ekologicznego projektu „Klub Seniora pomaga i chroni populacje ptaków w Gorlicach” trwającym od 03.10.2019 r. do 31.01.2020 r.
„Klub Seniora pomaga i chroni populację ptaków w Gorlicach”

Celem projektu jest pozyskanie wiedzy na temat ochrony przyrody, ze szczególnym naciskiem na najliczniejsze gatunki ptaków w naszym regionie.
Fundacja Orlen Dar Serca została powołana przez Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. Misją Fundacji jest aktywne partnerstwo z lokalnymi społecznościami, realizowane poprzez stymulowanie i wspieranie ludzi w procesie edukacji.
Zostały zrealizowane zajęcia z zakresu ochrony środowiska, które były prowadzone przez Panią Kamilę Załęską Eco-Doradcę z Urzędu Miasta Gorlice. W ramach prac malarskich pod opieką artysty Pana Bartłomieja Belniaka powstały prace dot. ochrony ptaków oraz owadów zapylających. Seniorzy brali udział przy sadzeniu krzewów i drzew przyjaznych ptakom na terenie gorlickich szkół oraz DPS-U przy ul. Sienkiewicza 30. Łącznie naszej lokalnej społeczności przybyło, aż 115 szt. roślin.

Ponadto 50 uczestników Klubu Seniora wyruszyło na wycieczkę do Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej, gdzie odbyły się warsztaty tematyczno – edukacyjne oraz wędrówka ścieżką przyrodniczą wraz z ornitologiem.

 

Kolejne zajęcia dot. historii Miejskiego Parku oraz prelekcji na temat ochrony ptaków prowadzone przez Panią Aleksandrę i Pana dr Łukasza Piechnika. Na zajęciach poprowadzonych przez leśnika botanika z leśnictwa Konieczna Pana Marcina Widlaka powstał Zielnik Klubu Seniora. Do końca stycznia montujemy 25 budek lęgowych,11 karmników oraz 5 domków dla owadów zapylających na terenie szkół, osiedli, ogródków działkowych oraz w Parku Miejskim w Gorlicach.


ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023