Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Ksiądz z Gorlic trafi na okładki ogólnopolskich mediów?

Oceń

Zanosi się na to, że kolejny ksiądz z Małopolski może być oskarżany o molestowanie dzieci. Jak donosi portal wyborcza.pl duchowny pochodzi z Gorlic.
Ksiądz z Gorlic trafi na okładki ogólnopolskich mediów?
Autor: fot. ilustracyjne / pixabay.com

 

Relacja dorosłych dziś już osób ma dotyczyć słownictwa padającego podczas spowiedzi, jakie w przeszłości udzielał ksiądz jednej z gorlickich parafii. Nawet dziś mogą wywoływać one skrajne uczucia co do śmiałości stwierdzeń używanych przez duchownego.

"Na pewno wkłada ci paluszki. Podnieca cię to?"

"Lubisz wytrysk tatusia na swojej c....e?"

" (...) podniecają cię cycki czy penis (...) ?

Ksiądz opisywany w artykule to emerytowany kapłan, mieszkający w Gorlicach. To właśnie tu przez wiele lat był proboszczem jednej z parafii, w której wybudował świątynię od podstaw. Według relacji osób, do których dotarli dziennikarze Gazety Wyborczej, kapłan cały czas ma możliwość odprawiać mszę i spowiadać, również dzieci.

Portal przytacza relację świadków tych zdarzeń, którzy w sposób dosłowny cytują wypowiedzi gorlickiego kapłana. Wielu z nich opowiada, że pytania, mogące uchodzić za sprośne, padały bezpośrednio w konfesjonale.

Czy były inne przypadki obcowania z dziećmi, sadzania ich na kolanach i ingerencji na zasadzie złego dotyku? O tym wszystkim będzie można przekonać się jutro czytając ogólnopolskie wydanie reporterskiego dodatku do jednej z największych tytułów prasy.

 

źródło: wyborcza.pl

 

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Parafianka 03.03.2020 22:31
Ludzie! Po co ten hejt, ta mowa nienawiści? Każdy kiedyś przed Bogiem odpowie za swoje czyny. Ksiądz za te spowiedzi ale i wy za to co wypisujecie. Znam księdza, jako dziecko też wiele razy się u niego spowiadam, na kolanach siedziałam i co z tego. Nic mi nie robił, żadnej traumy nie mam. Pytania owszem czasem były niestosowne ale nic ponadto. To co tu czytam jest naciągane, wyolbrzymiane, przeklamywane po to, by wzbudzić sensację a księdza zniszczyć. Zastanawiam się jaki cel macie w tym, by zniszczyć drugiego człowieka. Wiele osób, które tak go hejtuja nawet go nie znają. To okropne. A gdzie miłość, gdzie przebaczenie?

Krak... 06.03.2020 09:29
Nie widzisz w tym nic złego. Parafianką byłaś, jesteś i będziesz (parafianka:kobieta zacofana, ograniczona, bez ogłady i wykształcenia)

Marek 03.03.2020 21:59
czy są na to jakieś dowody? słowo przeciwko słowu... a ciekawe co tam nagrzeszyli ze ksiądz poruszał takie tematy. chciał ich dobrze wyspowiadać i wygonić diabla. ale jak zwykle nagonka ze najgorszy..

Parafianin 03.03.2020 18:55
Czepiacie się księdza a sami nie jestescie lepsi.. Murem za Andrzejem, nie damy sie!

Kolega 05.03.2020 03:18
A ty mocher czy pisior

Proboszcz 03.03.2020 17:27
Oto wielka tajemnica wiary, która teraz wychodzi na jaw.

Ministrant 03.03.2020 17:13
Zawsze była taka mowa, że musisz iść po sakrament do zboczeńców. Bo nie wypada, bo co powiedzą ludzie jak umrą i tak dalej. Musi się na Rusi.

ksiądz Mucha 03.03.2020 14:26
odwalcie sie !!! za ręke mnie nikt nie złapał co najwyżej za przyrodzenie pozdrawiam !!!!

Filllhj 03.03.2020 09:31
Religia do salek kat.. Koniec że spowiedzi do ucha.

Gosia 02.03.2020 17:26
Byłam w życiu dwa razy u niego u spowiedźi przed komunia i przed ślubem co spowiedź trwała 40 minut i była koszmarem

Nieswiadoma 02.03.2020 15:34
O kim mowa?

Baca 02.03.2020 12:55
Tak się kończą zabawy w CELIBAT. Każdy zdrowy chłop powinien mieć babe i BASTA!

Do ADI 02.03.2020 09:13
Adi.. A co mają wybory do tego gościa przecież ksiądz nie kandyduje ani ten ani inny. TO ZA ARGUMENT z gatunku konferencji biskupów...CO Z TEGO ŻE BĘDZIEMY NAPIĘTNOWAĆ JAK INNI TO BĘDĄ ROBIĆ... cytat uproszczony

Ksiądz 02.03.2020 08:47
Pewnie że się zdaży jakiś zbok, jak wszędzie, ale robocie WIELKĄ KRZYWDĘ tysiącom uczciwym i dobrym księżom. Wszędzie słyszę że jesteśmy złodziejami i pedofilami. Nigdy nikogo nie skrzywdziłem uczciwie i ciężko pracuję jak każdy uważam że pedofilów (niezależnie kim są) i wszystkich przestęców trzeba zamykać Natomiast mi każe się przepraszać za innych, krzywo na mnie patrzy i wrzuca do jednego wora z bandytami i zwyrodnialcami - To strasznie przykre ☹️

Halo 02.03.2020 08:29
Pytacie dla czego to się ukrywa albo czemu rodzice czy nauczyciele czy inni nic nie robili z tym itp. Powiem cz\emu ..Ksiądz był zawsze ponad nami wiernymi a każde oskarżenie traktowano jako komunistyczny atak na wiarę. Dziś wielu hejtuje i kpi a co dopiero wtedy. A kościelne władze ? Widzicie że połowa z nich robiła tak albo podobnie więc dla nich to było normalne

Geronimo 02.03.2020 07:44
To nie żadna tajemnica dla okolicznych mieszkańców. Byłem u niego do spowiedzi raz, czy dwa jako kilkunastoletni chłopak a potem zawsze chodziłem do innych księży - jak wszyscy zresztą, stąd u księdza M. zawsze było pusto. Niektóre dorosłe kobiety też "spowiadał" w ten sposób - wypytywał i wmawiał jakieś zboczenia, wracał wielokrotnie do tematów seksu, przedłużał spowiedź... Teraz ksiądz uchodzi za "zasłużonego" bo wybudował kościół i kaplice, organizuje wystawy swych fotografii itp. Co ciekawe, w tym kościele w tym czasie zaczynał ksiądz wikariusz - bardzo porządny wtedy zresztą- który teraz jest kapelanem głowy państwa. Trudno mi teraz, z perspektywy lat uwierzyć że nie miał pojęcia o tym co tam się działo.

StaryLis 02.03.2020 02:24
Ja nie mam problemu - nie udzielam wywiadów.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023