Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki

Minister zdrowia zapowiedział zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust na ulicach

Podziel się
Oceń

Dzisiaj (25 maja) w porannej rozmowie z Polsat News minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że jeszcze w poniedziałek albo we wtorek zostanie ogłoszona decyzja w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej.
Minister zdrowia zapowiedział zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust na ulicach

Autor: Foto: ilustracyjne/pixabay.com

 

Odnosząc się do terminu nowej regulacji, minister zaznaczył, że są trzy województwa, w których być może konieczne będzie utrzymanie obowiązku noszenia maseczek.

Obowiązek zakrywania nosa i ust został wprowadzony 16 kwietnia i ma na celu ochronę innych osób przed zakażeniem koronawirusem, gdybyśmy to my bezobjawowo przechodzili COVID-19.

Przypominamy, że nakaz zakrywania ust i nosa nie obowiązuje dzieci do 4 roku życia, osób, które borykają się z problemami z oddychaniem, osób, które ze względu na swój stan zdrowia nie są w stanie same założyć i zdjąć maseczki, osób jadących wspólnie autem, jeżeli razem mieszkają, osób pracujących, jeżeli nie mają one kontaktu z osobami z zewnątrz, kierowców zbiorowego transportu publicznego oraz przewoźników prywatnych, osób duchownych sprawujących obrzędy religijne i rolników w czasie pracy w gospodarstwie.

 

Źródło info: Polsat News/Onet.pl


Napisz komentarz

Komentarze

Ktos 27.05.2020 10:22
Interes na maseczkach zrobiony to mozna juz obowiazek noszenia odwolac. Nie ma to jak byc i mistrem i biznesmenem.

Krystyna 27.05.2020 08:36
No i jak zwykle, ludzie ludziom chcą dokopać, a kto ma rację,. Mądry.

Lol 27.05.2020 08:06
Nie czaje. Nic się nie poprawia a oni znoszą. To jest jakieś chore

Joanna 26.05.2020 14:40
Ja i tak tego nie nosiłam. Uczciwi lekarze i naukowcy obnażają prawdę o tym całym spektaklu.

Eee 27.05.2020 07:20
Zostawili sobie furtkę ,,osoby mające problem z oddychaniem" , w przypadku zachorowania po noszeniu kagańca pozwy o odszkodowania będą odrzucane, bo przecież była możliwość nie noszenia......już Morawiecki palnął, że to zalecenie a nie obowiązek.....niech powie to wszystkim nieświadomym, ukaranym bezprawnie mandatami....

Dori 26.05.2020 13:01
Pan Szumowski sam nie nosi a nam każe?

Polak 26.05.2020 14:34
Jesteś w błędzie, pan Szumowski nosi maseczkę. Nie siej propagandy!!!

Eee 27.05.2020 07:21
Taaa, nosi, zakłada chyba tylko w nocy....

Ktos 27.05.2020 10:24
Nosi chyba w domu. Zona mu kazala to wtedy nie pije.

Marianna 26.05.2020 12:31
Przypominamy, że nakaz zakrywania ust i nosa nie obowiązuje również M, dla którego jest to tylko zalecenie.

Mako 26.05.2020 11:59
To jest grypa jak co roku

Realista 26.05.2020 12:41
Przez takich mądrali jak Ty mamy taką sytuację pandemiczną. Oby Ciebie ta niby grypa nie dosięgła.

Ewa 26.05.2020 14:26
Włącz człowieku film na YouTube i posłuchaj niemieckich lekarzy

Edi 27.05.2020 08:54
Jakby ci kazaki założyć worek na głowę to też byś widzę założył

Ja 27.05.2020 09:49
Pandemia????masz pandemie bo w nią wierzysz. I nie pisze ze korony nie ma ale dużo większe żniwo zbiera grypa czy inne choroby

Ktos 27.05.2020 10:25
Ty realista nie fantazjuj

Gosia 27.05.2020 11:17
Jaką sytuację pandemiologiczną?Wyłącz Realisto telewizor,włącz logiczne myślenie.

WyłączTv 26.05.2020 09:08
Ja nie noszę od połowy kwietnia gdy wróciłem z pracy z kontraktu , bo bie ma żadnej epidemii.

Mako 26.05.2020 12:02
Zwykła grypa jak co rokumako

Iza 26.05.2020 07:21
Błądzą jak dziecko we mgle. Jak było mało chorych to zakazali chodzenia do lasu, parków kazali nosić maseczki. Teraz gdy dziennie jest ok 300-400zachorowan znoszą wszystkie zakazy itp. . Jednym słowem działają po omacku. Zero profesjonalizmu

Polka 26.05.2020 11:30
Wirusa w Polsce juz prawie nie ma,jedynym wojewodztwem,gdzie jest zle jest śląsk,wszystkie dzialania teraz powinny byc tam skierowane i bedzie dobrze.

Bez Maski 26.05.2020 01:41
Sąsiedzie mój drogi, zamknij maską gębę i sieć cicho, skoro rządzi PIS. Bo ci tyle już zostało, że oddychać nie możesz śmiało.

Maj 2020 25.05.2020 20:47
Koronawirus przechodzi do Historii.

Szczera 25.05.2020 19:00
Nie będą się ludzie problemowi czepiać.

adam1 25.05.2020 13:39
Rząd wziął naród "za twarz" bo wtedy łatwiej jest ludźmi sterować. A co z aferą z bezużytecznymi maseczkami zakupionymi przez pośrednika, znajomego instruktora narciarstwa i zamieszania w to brata ministra? Czy nie czas najwyższy "zdemaskować" nie tylko nas, ale w dosłownym tego słowa znaczeniu winnych nadużyć?

Adi 26.05.2020 00:19
Ojj ktoś tu jest bezmózgiem i daje się łatwo zmanipulować. Nie żeby coś, ale niezgodność tych maseczek zarekomendowało właśnie Ministerstwo Zdrowia. To chyba logiczne, że nie było żadnego dealu? Drugi argument, tzn. brat min. Szumowskiego. On od lat współpracuje z MZ, dostarczając swoje usługi. Za poprzednich rządów (m.in. PO-PSL) otrzymywał duuuużo więcej zleceń niż za rządów PiS (dane do wglądu przez każdego). O tym już zapomniałeś wspomnieć? Można więc rzec, że minister Szumowski ograniczył dochody firmy swojego brata. Ojj, jakoś w swoim komentarzu tego nie wspomniałeś. Manipulacja i klasyczny fakenews czy brak wiedzy?

ona 26.05.2020 10:10
Wynika z tego, ze wszystkie rządy wzięły za twarz swoich obywateli. Puknij się w głowę. Dlaczego tylko polski rząd krytykujesz?

Polak 26.05.2020 14:40
Gdzie człowieku żyjesz? Powinieneś wiedzieć że sprawę skierowali do Prokuratury! Najlepiej to tupać i siać propagandę!

ja 25.05.2020 12:27
TO NIE JEST OBOWIĄZEK tylko zalecenie(maseczki,odstepy w lokalach itp.)

Realista 26.05.2020 12:45
No to idź do lokalu, szpitala bez maseczki zobaczysz jak ciebie potraktują.

alibaba 25.05.2020 12:08
Coraz mniej ludzi nosi te kretyńskie kagańce to i "zapowiedział" co widział.Powinien zapowiedzieć własną dymisję.

Mig 26.05.2020 00:23
Dzięki decyzjom ministra Szumowskiego, który wziął na siebie odpowiedzialność i przyjął cały hejt (taak, nikt nie chce ograniczeń, maseczek itp. co zrozumiałe, ale konieczne), to uniknęliśmy scenariusza innych krajów i masowych zakażeń, umierania na ulicach, braku respiratorów. O tym wypowiadają się inni ministrowie, m.in. Czech, Słowacji, Francji, Niemiec, chwaląc decyzje i działania min. Szumowskiego. I za to chcesz jego dymisji? Można było nie robić nic i teraz Ty albo członkowie Twojej rodziny umieraliby na ulicy, bez możliwości pomocy. Wtedy byś pierwszy krzyczał, czemu nie było ograniczeń, maseczek itp. Zgadza się?

Jan 26.05.2020 09:17
Ale poerdilisz bzdury te trupy ro chyba w TVPiS

Oli 26.05.2020 11:36
Jesteś bałwanem

Artur M. 26.05.2020 10:43
Szumowina i jemu podobni powinni stanąć przed trybunałem do spraw ludobójstwa! Więcej ludzi umrze z powodu katastrofy gospodarczej i innych chorob niż z powodu tej niby epidemii. Po za tym nikt nie ma prawa z żadnych względów zabierać moich podstawowych praw obywatelskich!

Ktos 27.05.2020 10:28
Lubisz zartowac

Polak 26.05.2020 14:49
Widać idiotów nie brakuje! Jak był początek epidemii to był krzyk że mają nas gdzieś, a jak Rząd próbuje uchronić nas przed przenoszeniem tego świństwa aby wrócić jak najszybciej do normalności to znowu jest źle! Zastanów się czego ty w ogóle oczekujesz!?

alibaba 26.05.2020 16:03
Do "Polak"Napisałem,czego oczekuję.Ale wyedukowani wszelkimi TVPiS - ami i TVN-ami czytać ze zrozumieniem nie potrafią ale wyzywać,owszem. "Trzej Murzyni na pustyni złapali grubasa..."

khg 25.05.2020 10:47
Namordniki :)

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaAkademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - studiuj blisko siebie PEDAGOGIKĘ lub ADMINISTRACJĘ - studia licencjackie i magisterskie podyplomowe wspomagane on-line - ZAPISZ SIĘ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10% W OPŁACIE CZESNEGO
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Zdjęcie przedstawiające brudną, górską rzekę. Co się dzieje z naszą rzeką? Dno Ropy staje się podwodną pustynią Ekosystem Perły Beskidu Niskiego - naszej Ropy, jest poważnie zagrożony. Naturalny bieg rzeki, zmieniony trzydzieści lat temu budową zapory w Klimkówce, jest wrażliwy na wszelkie zmiany wynikające z gospodarowania wodą. W obecnych okolicznościach brak wody w jeziorze nie jest, niestety, problemem wyłącznie turystycznym. Rzeka niesie osady zaległe na dnie od lat, będąc jednocześnie źródłem wody pitnej dla Miasta.Data dodania artykułu: 28.06.2025 12:06Liczba komentarzy artykułu: 11Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 12zdjęcie przedstawia samochód wyprzedzający osobę jadącą po ulicy na hulajnodze#WAŻNY TEMAT Hulajnoga elektryczna - przyszłość, czy zagrożenie? [ANKIETA] Nieuchronna i globalna elektryfikacja transportu w kraju nad Wisłą zaczęła się bardzo nieśmiało. O ile ciągle nie możemy - jako społeczeństwo - przekonać się do elektrycznych samochodów, to elektryczne hulajnogi rozgościły się na polskich ulicach na dobre.Data dodania artykułu: 18.06.2025 11:46Liczba komentarzy artykułu: 10Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8zdjęcie przedstawia policyjne radiowozy, obok portret mężczyzny Poszukiwany 57-letni mieszkaniec Starej Wsi został odnaleziony. Jest oficjalne potwierdzenie policji Akcja policji w miejscowości Stara Wieś została zakończona. Dziś (1 lipca) około godz. 20 doszło do odnalezienia 57-letniego Tadeusza Dudy, który od kilku dni ukrywał się w lasach Beskidu Wyspowego.Data dodania artykułu: 01.07.2025 21:10Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 13°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: XTreść komentarza: Z takimi wynikami do trzydziestki będzie miała zrąbany kręgosłup (S1, L4, L5), kolana (stawy i więzadła krzyżowe), zwyrodnienia nadgarstków, oczywiście depresję, stany lekowe, apatię, zaburzenia miesiączki itd, itd. Ale co tam, wynik się liczy i duma rodziny, trenera, szkoły. Pamiętacie Agatę Wróbel ?Data dodania komentarza: 1.07.2025, 17:00Źródło komentarza: Martyna Tarsa z Siar - najsilniejsza siedemnastolatka w Polsce!Autor komentarza: MglaTreść komentarza: Manueala kochana trzymaj się twardzielko! Wspieram całym sercem ! Wiem,że pokonasz parszywca !Data dodania komentarza: 1.07.2025, 10:53Źródło komentarza: Nowotwór piersi okazał się złośliwy. Kobieta walczy nie tylko dla siebie, ale i dla córeczkiAutor komentarza: Zorro z GorlicTreść komentarza: Ford miał zielone, ciężaròwka czerwone..Myślał że przeleci i przeleciałData dodania komentarza: 30.06.2025, 22:20Źródło komentarza: Gorlice. Kolizja ciężarówki i pojazdu osobowego na ul. Stróżowskiej [AKTUALIZACJA]Autor komentarza: MTreść komentarza: Mam nadzieję, że odpowie za to, jeśli komuś coś się stanie bo nie będzie mógł wezwać pogotowie ze względu na brak dostępu do zasięgu. Mam tam dziadków, oboje po 90 lat... Martwię się o nich ciągle czy otrzymują na czas pomoc w nagłej sytuacji, gdy ten gnojek znów zniszczy kable.Data dodania komentarza: 30.06.2025, 21:57Źródło komentarza: Kolejne kontrowersje wokół światłowodu w Gładyszowie. Sprawa eskaluje, policja asystuje technikom
Reklama