Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Ogrody Angelika Zych – projektowanie ogrodów | ogrody | tereny zielone | rabaty | wizualizacje
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Szybka akcja na Dzień Dziecka. Złotówka dla Huberta. Pomożecie?

Oceń

O Hubercie Ziewińskim pisaliśmy już miesiąc temu, kiedy rozpoczęła się zbiórka na jego leczenie. W dzisiejsze wyjątkowe święto prosimy Was o symboliczne wsparcie leczenia chłopca.
Szybka akcja na Dzień Dziecka. Złotówka dla Huberta. Pomożecie?

 

 

Hubert ma dopiero 11 lat, a ja patrzę na niego i zastanawiam się, jak długo choroba pozwoli mu żyć – mówi mama chłopca.

Cztery lata temu zdiagnozowano u chłopca podstępną, okrutną chorobę – zespół Arnolda Chiariego, który nieleczony może doprowadzić do inwalidztwa, a z czasem i do przedwczesnej śmierci.

Wszystko zaczęło się, kiedy Hubert był jeszcze mały. Zaczął się skarżyć na bóle głowy, co u kilkuletniego dziecka jest dość dziwne. Z tygodnia na tydzień Hubert czuł się coraz gorzej  – zaczął widzieć podwójnie, a z bólu wymiotował.

Bardzo martwiłam się, co mu jest – mi przez całe życie nie dokuczały żadne bóle, a on, taki malutki, ma taki poważny problem? Szukałam odpowiedzi, diagnozy, jeździłam z synkiem do lekarzy, robiliśmy kolejne badania – wspomina kobieta.

Okazało się, że chłopiec cierpi na zespół Arnolda Chiariego. To niezwykle rzadka i trudna w leczeniu choroba neurologiczna, która powoduje, że tylna część mózgu nie mieści się w czaszce i przesuwa się do kanału kręgowego, co powoduje ogromny ból.

Trzy lata temu Hubert przeszedł poważną operację, po której czuł się zdecydowanie lepiej. Niestety bardzo krótko.

Teraz znów jest źle, znacznie gorzej niż było… Tak bardzo boję się, że nie dam rady na czas pomóc mojemu dziecku! W Polsce ratunku dla Huberta już nie ma – mówi przerażona kobieta.

Lekarz, pod którego opieką jest Hubert, dał rodzinie namiar na Instytut Chiari w Barcelonie – placówki, specjalizującej się w leczeniu tej choroby. Dzieci po operacjach tam przeprowadzonych żyją normalnie, biegają, skaczą, cieszą się życiem. Tymczasem Hubert znowu cierpi, znowu boli go głowa.

Operacja w Instytucie Chiari w Barcelonie jest jedyną możliwością zatrzymania postępu choroby. Niestety, trzeba za nią zapłacić.

Kwota za leczenie podłamała mnie. Na samą myśl ogarnia mnie rozpacz i strach. Muszę jednak spróbować! Jeśli tego nie zrobię, Huberta czeka kalectwo, powolne odchodzenie i niewyobrażalne cierpienie. Jako matka nie mogę nie spróbować dać mojemu dziecku tego, co najcenniejsze – zdrowia. Nie wybaczyłabym sobie, gdyby Hubertowi coś się stało, a grozi mu najgorsze. Błagam, pomóż mi!

Na Facebooku zorganizowany został „bazarek”, gdzie wylicytować można wiele ciekawych rzeczy i usług, z których dochód w całości zostaje przeznaczony na leczenie chłopca. Tam również pojawił się wczoraj pomysł, by dzisiejsze święto uczcić wpłaceniem symbolicznej kwoty, bo każda złotówka przybliża Huberta do operacji w Barcelonie. Wpłat można dokonywać TUTAJ.

Link do „bazarku” Szansa na lepsze jutro dla Huberta z Libuszy


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!