Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Marek Owczarz i jego propozycja wakacji dla ducha

Oceń

Wakacje z folderów reklamowych to najczęściej bieg, pęd, przygoda i ekscytujące doznania. W takim mainstreamowym podejściu do wakacyjnego wypoczynku coraz częściej dochodzi do głosu koncepcja zupełnie odmienna: wakacje rozumiane jako poszukiwanie spokoju, wyciszenia, zrozumienia samego siebie.
Marek Owczarz i jego propozycja wakacji dla ducha
Autor: fot. PnŚ/ kadr z Pytania na Śniadanie, 2 sierpnia 2020r.

 

Pan Marek Owczarz mieszka na co dzień w Beskidzie Niskim. Jak sam o sobie pisze: zakochany w Tatrach "górołaz", który swoim słowem i działaniem chce zachęcać do podróży w góry, te niższe i te wyższe. O swoich przeżyciach pisze regularnie na niezwykle bogatym, autorskim blogu: MarekOwczarz.pl

Kilka dni temu, 2 sierpnia Marek Owczarz pojawił się w Pytaniu na Śniadanie. Łagodnym, niemal rozmarzonym głosem opowiadał w piękny sposób o tym, co turysta może odkryć w Beskidach. Tematem przewodnim spotkania w PnŚ były wakacje duchowe. Nie chodzi tu jednak o przywdzianie szat mnisich, ani o powrót do kwarantanny, która dała nam się często we znaki, ale aktywne przeżywanie piękna otaczającego nas świata.

Wakacje duchowe to odpoczynek, który przychodzi z serca, od wnętrza człowieka i nie jest tylko „ładowaniem akumulatorów”, ale impulsem do ich faktycznego włączenia.

Dlaczego więc Beskidy?

Szlaki papieskie w najwyższych polskich górach przyciągają tysiące turystów spragnionych takiego właśnie kontaktu z przyrodą i wspomnieniami ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń. Jak podkreślił Marek Owczarz w PnŚ, to właśnie Beskidy oferują coś, czego ani Zakopane, ani Tatry dać nie mogą: doświadczenie dzikości, tajemnicy, oddalenia się od tłumu, wsłuchanie się w samego siebie. Delektowanie się ciszą i spokojem – to coś, czego z pewnością nie doświadczymy w najpopularniejszych ośrodkach wypoczynkowych u podnóża Tatr.

Kwarantanna była separacją przymusową, wakacje duchowe wybrać można dobrowolnie. Może, ale nie musi mieć to niczego wspólnego z religią. Niezależnie od wybranej ścieżki duchowej, Beskid Niski nadaje się idealnie do ich przeżycia. Marek Owczarz podkreślał to, wskazując m.in. na liczne ciekawostki turystyczne regionu: ślady Łemkowskie w postaci kamiennych krzyży, cerkwi, cmentarze pozostałe po I Wojnie Światowej.


Napisz komentarz
Komentarze
Krycha od Stacha 06.08.2020 12:24
zazdroszczę wypraw. zazdroszczę zdjęć, zazdroszczę kondycji!

Martin 06.08.2020 12:48
Krycha ze ta Krycha? :)

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023