Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ogrody Angelika Zych – projektowanie ogrodów | ogrody | tereny zielone | rabaty | wizualizacje
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Tragiczny pożar w Szymbarku AKTUALIZACJA

Oceń

Dzisiaj (17 stycznia) około godziny 8.20 służby gaśnicze otrzymały zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Szymbark (gm. Gorlice) w okolicy przysiółka Wiatrówki.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano znaczne siły strażaków z JRG w Gorlicach oraz z jednostek OSP Szymbark, OSP Dominikowice, OSP KSRG Ropa, OSP Klęczany, OSP Gładyszów, OSP Binarowa, OSP Zagórzany i OSP Sękowa.

Akcję gaśniczą utrudnia pogoda oraz trudny dojazd do miejsca zdarzenia. 

Dom objęty ogniem położony jest w dużej odległości od głównej drogi, dodatkowo znajduje się na wzniesieniu, a wozy bojowe muszą zakładać łańcuchy na koła, aby dotrzeć na miejsce.

Według wstępnych informacji jedna z osób będących w domu jest poszkodowana, zadysponowano do niej śmigłowiec LPR. Na miejsce została wezwana także jednostka OSP Gładyszów dysponującą skuterem śnieżnym.

 

Około godziny 16.30 wszystkie jednostki OSP i JRG zakończyły działania przy pożarze w Szymbarku.

 

Po pożarze w Szymbarku

 

AKTUALIZACJA godz. 14.17 (KPP w Gorlicach)

Dziś (17 stycznia) kilkanaście minut po godz. 8 zostaliśmy poinformowani o pożarze domu w Szymbarku, w którym w chwili zdarzenia przebywały cztery osoby.

Ojciec i dwóch nastolatków zdołali uciec z budynku o własnych silach, niestety w środku została 15-letnia dziewczyna. Mężczyzna wraz z synami został przetransportowany do gorlickiego szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niestety w czasie akcji strażacy odnaleźli ciało dziewczyny. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora, który zadecydował o zabezpieczeniu zwłok nastolatki do dalszych badań.

Pogorzelisko obejrzał już biegły z zakresu pożarnictwa – powiedział w rozmowie z nami aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

 

AKTUALIZACJA godz. 13.30

Ciągle trwa akcja gaśnicza, na miejsce zdarzenia cały czas wzywane są dodatkowe jednostki, które będą dysponowane do dowożenia wody.

W pożarze zostały poszkodowane trzy osoby, a 15-letnia dziewczyna nie żyje  powiedział w rozmowie z nami rzecznik gorlickich strażaków mł. bryg. Dariusz Surmacz.

 

Akcja śmigłowca LPR po pożarze w Szymbarku

 

Szymbark. Pożar drewnianego domu rodzinnego (3)

 

Szymbark. Pożar drewnianego domu mieszkalnego (4)

 

Szymbark. Pożar drewnianego domu mieszkalnego (01)

 

Nagranie nadesłane przez Czytelnika.

Szymbark. Pożar drewnianego domu mieszkalnego (1)
 
Szymbark. Pożar drewnianego domu mieszkalnego (2)
 
 
 
Szymbark. Pożar drewnianego domu mieszkalnego (3)
 


ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!