Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KEBAB PARK – otwarcie wrzesień 2022 – Jesteśmy na Rydarowskiej 6
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Z czym mamy problem w Gorlickiem?

Oceń

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to funkcjonująca od 2016 roku aplikacja, która umożliwia nam wskazanie występujących zagrożeń w otoczeniu ich miejsca zamieszkania. Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne, by powiadomić policję o niepokojących nas zjawiskach. Roczne podsumowanie zgłoszeń w powiecie gorlickim potwierdza, jak powszechna stała się ta forma komunikacji mieszkańców z mundurowymi.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Z czym mamy problem w Gorlickiem?

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach podsumowali 2020 rok. W ramach tego podsumowania ocenili funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Statystyki wskazują, że w ubiegłym roku na mapę zostało naniesionych 1186 zgłoszeń. Policjanci potwierdzili 630 z tych zgłoszeń (czyli 53 proc.), z czego niemal 500 zostało wyeliminowanych.

W przypadku zagrożeń związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym na mapie zaznaczano takie kategorie, jak nieprawidłowe parkowanie: 260 przypadków oraz przekraczanie dozwolonej prędkości: 255 przypadków. Kolejną grupę zgłoszeń stanowiły takie kategorie, jak spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych: 168, niewłaściwa infrastruktura drogowa, która została zaznaczona 80 razy oraz w 89 przypadkach grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

Każde zgłoszenie, które zostało  naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, było szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze sprawdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na mapie, a po ich potwierdzeniu eliminowali te zagrożenia. Swój udział zarówno w weryfikacji zgłoszeń dokonanych na mapie, jak i eliminacji stwierdzonych zagrożeń, ma wiele organizacji i instytucji, które aktywnie współpracują z policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Przypominamy, jak można korzystać z mapy zagrożeń:

Mapa zagrożeń jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, a jej obsługa jest na tyle łatwa i przystępna, by każdy obywatel mógł z niej skorzystać. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do internetu. Co ważne, aby to zrobić, nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Internauta, który korzysta z tego narzędzia, powinien wyszukać na „mapie” konkretne miejsce uważane przez niego za zagrożone. Z listy kategorii zgłoszeń należy wybrać ikonę obrazującą konkretną kategorię zdarzeń, którą następnie należy nanieść na dane miejsce na mapie. Są tam m. in. takie kategorie jak spożywanie alkoholu, nieprawidłowe parkowanie, używanie środków odurzających czy przekraczanie prędkości.

Przypominamy jednocześnie, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania zdarzeń o charakterze nagłym (interwencyjnym). W przypadku potrzeby zgłoszenia takiego zdarzenia należy skorzystać z numeru alarmowego 112.

Link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa: TUTAJ


Napisz komentarz
Komentarze
obywatel 28.06.2022 12:04
Park miejski w Gliniku i Plac zabaw przy parku - miejsce bardzo niebezpieczne zwłaszcza wieczorami!!!!!!!!!!!!!!

Mieszkańcy Proszą o Pomoc! 24.01.2021 16:20
A gdzie można zaznaczyć na mapie, że Stanisław Dyktator z Kościuszki 24 A. obserwuje, szpieguje i zaczepia Mieszkańców, prowokując by doszło do przemocy ?!

p77 25.01.2021 08:40
Dokładnie ! Ja myślę że ten osobnik celowo parkuje swój samochód na złość innym mieszkańcom w takim miejscu żeby był jak najbardziej utrudniony przejazd na dalszą część parkingu a spokojnie mógłby stawać na parkingu a nie na ulicy . Przykre to .

Opinia Społeczna 24.01.2021 03:55
W Gorlicach będzie zorganizowany protest pod tytułem: Tereska wracaj ze studiów na Rynek Gorlicki.

qwe 22.01.2021 13:33
Mapa nie obejmuje wykroczeń policjantów

al bundy 23.01.2021 22:48
Nie narzekaj bo w naszym powiecie policja jest całkiem ok, nie czepiają się, jeśli nie muszą.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023