Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Weekendowe pożary i kolizja z nietypowym finałem

Oceń

Ostatnie dni w Gorlickiem były bardzo spokojne. I chociaż zarówno policjanci jak i strażacy na brak pracy nie narzekają, to na szczęście weekend nie przyniósł żadnych dramatycznych zdarzeń.
Weekendowe pożary i kolizja z nietypowym finałem
Autor: Fot. ilustracyjne/własne

 

Od piątku (12 lutego) do niedzieli (14 lutego) miło miejsce kilka pożarów sadzy w kominie, między innymi w Kobylance, Ropie, Gładyszowie i Strzeszynie.

Każdy pożar sadzy niszczy komin, a towarzysząca mu wysoka temperatura może doprowadzić do jego rozszczelnienia, co z kolei może grozić przedostaniem się dymu do pomieszczeń mieszkalnych. Dodatkowo przez ową nieszczelność ogień może rozprzestrzenić się na poddasze czy dach.

Najprostszym „sposobem” zapobiegania takim pożarom jest regularne czyszczenie kominów i ich kontrola – przypomina młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

W sobotę (13 lutego) w Brunarach strażacy gasili również pożar kotłowni, do którego doszło w wyniku zapalenia się trocin, papierów i zużytych ubrań, które były składowane w pobliżu pieca. Dzięki szybkiej akcji strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia pożaru na inne części domu.

Tego samego dnia w Sękowej doszło do kolizji z dość nietypowym finałem.

Wstępne ustalenia policjantów na miejscu zdarzenia wskazują, że kierowca subaru na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia z volvo. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie, ale najprawdopodobniej sprawę rozstrzygnie sąd. Ponadto okazało się, że kierowca volvo prowadził swój samochód w stanie po użyciu – badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się 0,36 promila alkoholu. On również odpowie za to wykroczenie przed sądem – wyjaśnia spirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Sękowa 16.02.2021 12:58
Jak na drodze wewnętrznej, waskiej drodze mógł zjechać na drugi pas.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a