Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Kopanka Eustachy czyli co? Cuda ziemi sękowskiej na wyciągnięcie ręki

Oceń

Urząd Gminy Sękowa zaprasza na wiosenne spacery szlakami turystycznymi. Proponuje wybrać nową, leśną ścieżkę edukacyjną, na której lepiej poznamy stare metody pozyskiwania mineralnych złóż naszej ziemi.
Kopanka Eustachy czyli co? Cuda ziemi sękowskiej na wyciągnięcie ręki
Autor: Fot. UG Sękowa

 

Jak wyjaśnia UG Sękowa:

W miejscowości Sękowa na Pustym Polu powstała leśna ścieżka edukacyjna wyposażona w tablice informacyjne opisujące rodzaje okopów i ich przeznaczenie. Ścieżka zaczyna się na parkingu w lesie, powyżej przekaźnika telefonii komórkowej. Ostatnia tablica umieszczona na ścieżce informuje, że tutaj rodziła się światowa historia przemysłu naftowego.

Idąc drogą leśną w kierunku miejscowości Siary natchniemy się na studnie ropne: część z nich została odbudowana i zabezpieczona ale część jest otwarta i trzeba zachować szczególną ostrożność wchodząc na teren historycznej kopalni w której istnieją najstarsze i pierwsze kopanki ropy naftowej. Opracowana koncepcja zagospodarowania i odtworzenia kopalni na Pustym Polu w Sękowej być może już niedługo doczeka się swojej realizacji.

Więcej informacji i zdjęć, a także projekty kopanek znajdziecie na stronie UG Sękowa.

źródło info: UG Sękowa


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a