Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Gorliczanin kupił telefon komórkowy za ponad dwa tysiące. Nie uwierzycie, co dostał zamiast niego

Oceń

W ostatnich dniach policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem, oszustwie w czasie internetowych zakupów i wykorzystaniu danych przy zawieraniu umowy na usługi koparką.
Gorliczanin kupił telefon komórkowy za ponad dwa tysiące. Nie uwierzycie, co dostał zamiast niego
Autor: Fot. ilustracyjne/freepik.com

 

W piątek (9 kwietnia) do mundurowych zgłosili się dwaj oszukani mieszkańcy naszego powiatu.

Gorliczanin stracił ponad 2300 złotych, przy zakupie telefonu komórkowego na jednym z popularnych portali z ogłoszeniami lokalnymi. Przelew zrobił, paczkę otrzymał, ale w środku zamiast zamówionego telefonu były... pogięte puszki.

Równie „zdziwiony” był zapewne mieszkaniec Moszczenicy, który dostał do zapłacenia fakturę na ponad sześć tysięcy złotych za usługi koparki z Zabrza, której nigdy nie wynajmował. Oszust podszył się pod mężczyznę i zawarł na jego dane – umowę na usługi koparki.

Natomiast w sobotę (10 kwietnia) kradzież z włamaniem zgłosiła mieszkanka gminy Sękowa.

Złodziej włamał się, a potem ukradł elektronarzędzia, sprzęt RTV i narzędzia ogrodnicze, które kobieta trzymała w niezamieszkałym budynku w Lipinkach. Straty wyceniła na około 1600 złotych.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

 


Napisz komentarz
Komentarze
Baca 13.04.2021 10:23
Głupich nie sieją, sami się rodzą.

Ja2 12.04.2021 19:15
Dziwi mnie ze ktoś kupuje za taką cenę na olx lub podobnym gdzie nie ma ochrony kupującego,ja na Allegro tez tak kupiłem ale otrzymałem po kilku dniach zwrot kasy od Allegro

ghkltk 12.04.2021 14:03
kolejny naiwny płaci przed odbiorem

~~~~ja 12.04.2021 16:20
Przecież dostał puszki więc co z tego, że zapłaciłby przy odbiorze? Kurier NIE MA obowiązku sprawdzać z właścicielem zawartości przesyłki jeżeli stan opakowania nie budzi zastrzeżeń. Po prostu nie ma takiego prawa, choć w necie krąży inna opinia, którą radzę sobie własną rękę zweryfikować albo czytając artykuł na ten temat na jakimś ogólnym wiarygodnym portalu to np. na stronach firm kurierskich.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a