Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Studiuj w Jaśle • TRWA REKRUTACJA 2022/23• Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi | Filia w Jaśle
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Gmina Biecz jest liderem w realizacji programu Senior+ w Małopolsce

Oceń

Można śmiało powiedzieć, że gmina Biecz jest przyjazna seniorom. W gminie działają już kluby seniora w Grudnej Kępskiej, Binarowej i Rożnowicach. Gmina właśnie otrzymała ponad 64 tys. zł na działalność klubów w 2021 roku. Całkowity koszt ich prowadzenia w bieżącym roku to 144 tys. zł.
Gmina Biecz jest liderem w realizacji programu Senior+ w Małopolsce
Autor: Fot. UM Biecz / Klub Senior+ w Bieczu zlokalizowany będzie na poddaszu budynku „Wantuchówka”

 

Na tym jednak nie koniec, ponieważ powstanie kolejny, czwarty Klub Senior+ w Bieczu. Na jego utworzenie gmina pozyskała ponad 178 tys. zł. Klub zlokalizowany będzie na poddaszu budynku „Wantuchówka” w Bieczu. Najpierw jednak pomieszczenia, w których planowane jest otworzenie kolejnego klubu seniora poddane zostaną modernizacji. W efekcie seniorzy będą mieli do dyspozycji: pomieszczenie ogólnodostępne wyposażone w stoły i krzesła, pomieszczenie klubowe wyposażone w sprzęt RTV, komputer z dostępem do internetu, kanapy i fotele, kuchnię, łazienkę i szatnię. Remont zostanie wykonany jeszcze w tym roku, by od przyszłego roku była możliwość prowadzenia zajęć dla seniorów. Koszt utworzenia Klubu Senior+ w Bieczu to blisko 223 tys. zł.

Z doświadczenia wiemy, że kluby Senior+ cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to projekt, który uczy szacunku do osób starszych, przyczynia się do łamania stereotypów na ich temat, do integracji międzypokoleniowej i wewnątrzpokoleniowej, a także aktywizacji osób starszych w różnych dziedzinach życia społecznego. Podejmowana w ramach zajęć aktywność fizyczna i umysłowa pozwala na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji zdrowotnej. Projekt wzbudza chęć do dzielenia się własną wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami z innymi uczestnikami zajęć oraz powoduje zmianę postrzegania seniorów przez innych. Są to osoby,  które mają dużą wartość w społeczeństwie.

Dziękujemy Wojewodzie Małopolskiemu Łukaszowi Kmicie za przyznanie środków, dzięki którym możemy kontynuować działania na rzecz seniorów naszej gminy – czytamy na stronie gminy.

Źródło info: UM Biecz


Napisz komentarz
Komentarze
. 13.05.2021 11:24
Nie ma pracy dla młodych, nie ma miejsc pracy. Młodzi stąd uciekają, bo nie czeka ich tu nic... Powstaje miasto starych ludzi.

fd 13.05.2021 14:28
PRACY jest dość tylko młodzi nie będą robić za 2100zł,chcieli by min 3tys

aka 27.01.2022 19:26
Niestety , starzy też gdzieś muszą być

..... 12.05.2021 19:13
Do Pana Jan popieram Pana i ma Pan racje jei chodzi o gminę biecz to powiem tak to już nawet szkoda słów i szkoda pisać jeden wielki absurd tak jak Pan napisał..... Dokładnie tak jest

jan 12.05.2021 14:39
po co włączone są komentarze skoro nie publikujecie ich- cenzura?

Jan 12.05.2021 14:28
Jako mieszkaniec chciałbym wiedzieć jaką kwotę płaci gmina |Biecz za te sponsorowane "artykuły". Szczegolnie w sytuacji finansowej jaka mamy, gdy tnie sie koszty w kazdym mozliwym miejscu do granic absurdu. BTW- propaganda biecka przerasta juz ta z TVP- szkoda ze nie inwestuje się w miejsca pracy dla młodych, mieszkania, a jedynie wyprzedaje resztki majątku gminy w aurze uwielbienia przewodniczącego rady wobec "wodza". Powinien byc dopisek - artykuł sponsorowany.

Burak 12.05.2021 14:52
do jan: źródło informacji jest podpisane... czy okulary Ci podrzucić?

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023