Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Gmina Gorlice. Urzędnicy będą sprawdzać zawartość worków na śmieci?

Oceń

Wójt Gminy Gorlice informuje, że rozpoczęły się kontrole przestrzegania zasad segregacji odpadów komunalnych oraz oddawania odpadów zielonych.
Gmina Gorlice. Urzędnicy będą sprawdzać zawartość worków na śmieci?
Autor: Fot. haloGorlice

 

W dniach zbiórek odpadów komunalnych pracownicy firmy wywozowej i urzędu będą sprawdzać, czy w pojemnikach i workach na odpady zmieszane, nie znajdują się odpady, które podlegają selektywnej zbiórce, czyli papier, plastik, szkło, metal, przeterminowane leki, chemikalia, zużyte baterie, zużyty sprzęt RTV i AGD, odpady budowlane, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady ulegające biodegradacji.

Prawidłowa segregacja ma wpływ na zmniejszenie ilości odpadów zmieszanych, co przedkłada się na zmniejszenie ponoszonych kosztów. Im większa ilość odpadów zmieszanych zostaje odebrana od mieszkańców, tym wyższe są koszty funkcjonowania systemu gospodarki odpadami na terenie gminy i tym samym wyższe stawki opłat za odpady dla gospodarstw domowych.

Stwierdzenie w toku kontroli faktu stosowania niepełnej segregacji lub niesegregowania odpadów skutkowało będzie wszczęciem postępowania w celu wydania właścicielowi nieruchomości decyzji zwiększającej opłatę, czyli wprowadzenia opłaty podwójnie wyższej od stawki przyjętej uchwałą Rady Gminy.

W sytuacji stwierdzenia, że właściciel nieruchomości, który złożył deklarację o kompostowaniu bioodpadów, wystawił bioodpady do odbioru przez firmę odbierającą odpady, wydana zostanie decyzja o utracie prawa do zwolnienia z ulgi na 6 miesięcy.


Napisz komentarz
Komentarze
U 14.05.2021 12:25
Ja to widzę tak: za śmieci płacimy krocie, posegregowane...panoeie często Gęsto odbierając nieopatrznie rozdzierają worki, co się z nich wysypie, to kopnie na bok, broń boże podnosić. Szkła na środku drogi, ludzie przebija opny na wkretach i szkłach. Już nie wspomnę o "soku", który leje się ze śmieciary i znaczy trasę powrotną przez cała miejscowość, a haki smród....a ceny w górę...

Bulwers 13.05.2021 19:34
Mieszkam przy drodze gminnej, przy której stoi 9 domów. Empol nie przyjeżdża po bio, bo tylko my je wystawiamy, więc im się nie chce. Dzwoniłam wiele razy do empolu, pani na słuchawce z braku argumentów powiedziała, żebym robiła co uważam. Dała mi nr tel do kierowcy ciężarówki Empolu, aby mu powiedzieć, gdzie ma podjechać po śmieci. Przyjechał na następny dzień, ale sam mi powiedział że nie chce im się przyjeżdżać po 1 worek bo nie mają na to czasu. Więc wystawiam bio z mieszanymi. Jak dostanę mandat, to im nim rzucę w pysk.

podpis 17.05.2021 21:41
Szkoda, że nie nagralas tych rozmów. Puszczone w odpowiednim miejscu i czasie czynią cuda :)

Pracow Empol 13.05.2021 19:11
Z tego co mi wiadomo to opłata za śmieci będzie od nowego roku będzie bez spalarni wynosić 83 zł za segregowane i 151 za niesegregowane.

? 13.05.2021 16:38
za dużo ludzi w urzędach jak widać....tylko jak rozpie,,,,cie mi śmieci pod domem to je posprzątajcie...dawniej empol brał odpady jak leci i nagle muszą miec segregowane tylko jak przyjada to mieszaja plastik szkło i paper razem wiec po co segregować

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023