Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Będą nowe, doświetlone przejścia dla pieszych. Gdzie kolejna zmiana na lepsze?

Oceń

To temat, który leży nam bardzo mocno na sercu, ponieważ każda kolizja lub wypadek, w którym uczestniczą piesi może mieć katastrofalne skutki. Temat doświetlania przejść dla pieszych poruszaliśmy już kilkukrotnie, dlatego takie informacje, jak te bardzo nas cieszą.
Będą nowe, doświetlone przejścia dla pieszych. Gdzie kolejna zmiana na lepsze?
Autor: Fot. ilustracyjne / haloGorlice

 

W czasie sesji Rady Miasta (24 czerwca 2021 r.) dowiedzieliśmy się o kolejnej, planowanej inwestycji w ciągu drogi krajowej nr 28 i 28a.

Jak wyjaśniał zastępca burmistrza, Łukasz Bałajewicz:

W uwagi na uchwalenie w dniu 23 lutego 2021 r. Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 oraz podpisaniu przez Ministra Infrastruktury programów inwestycyjnych dotyczących poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego istnieje możliwość podjęcia współpracy z jednostką rządową i wykonanie oświetlenia na przejściach dla pieszych, które są położone na terenie miasta Gorlice , a są w zarządzie GDDKiA.

Wytypowano trzy przejścia dla pieszych w obrębie drogi krajowej nr 28 i drogi krajowej nr 28a.

 

Gdzie zostaną doświetlone przejścia dla pieszych?

Przyjęcie uchwały „ w sprawie przyjęcia zadania częściowego zarządzania drogą krajową Nr 28 i 28a” ma otworzyć możliwość zabiegania przez miasto o podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych na trzech przejściach:

  • jednym przy ul. Parkowej (przejście pieszo-rowerowe przy Jarmarku)
  • i dwóch przy ul. Kościuszki (przejścia położone przy stacji paliw, jedno przy skrzyżowaniu z ul. Żeromskiego i Orzeszkowej)

Uchwałę jednogłośnie przyjęto.

Doświetlenie tych miejsc może znacząco podnieść widoczność w tych miejscach. Problem słabej widoczności przy ul. Kościuszki podnieśliśmy już w lutym tego roku, wskazując na problemy z widocznością w okolicy przejść dla pieszych.

>>>Lampy są, ale nie wszędzie działają. Niebezpieczne przejścia dla pieszych

Doświetlenie przejścia w rejonie obwodnicy będzie zaś znakomitym uzupełnieniem istniejącej już infrastruktury. Mimo obowiązujących ograniczeń prędkości, kierowcy nadal podróżują w tym miejscu tak, jakby owo przejście dla pieszych i rowerzystów nie istniało. Doświetlenie tego miejsca może być dodatkowym sygnałem dla kierowców i apelem o wzmożoną czujność i ostrożność.

 


Napisz komentarz
Komentarze
50 gr do Denaturatu. 30.06.2021 01:14
W Gorlicach z Noclegowni dla Bezdomnych przechodzę chwiejnym krokiem do sklepu Marysia przy ul. Kościuszki po denaturat, bo tam są moje zawsze wierne Przyjaciółki.

Iks De 29.06.2021 14:29
Śmiechu warte, jak policja daje przykład i nie zatrzyma się na przejściu dla pieszych

vv 29.06.2021 10:22
i jeszcze na terenie miasto powinna być prędkość 30km/h

29.06.2021 14:21
tylko koniem z wozem, albo nie - samym wozem bez konia

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a