Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PWSZ – Trwa rekrutacja PWSZ w Nowym Sączu | Studia drugiego stopia, 3-semestralne, magisterskie | od 11 stycznia do 15 lutego 2022 | Kierunki studiów: Informatyka, Mechatronika, Zarządzanie i inżynieria produkcji | Panstwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Za trzy dni most zostanie zamknięty. Czy to gotowa kładka dla pieszych i rowerzystów?!

Oceń

Wczoraj, przy okazji obserwacji zmian poziomu wody w rzekach zobaczyliśmy stan przygotowania ścieżki dla pieszych i rowerzystów w Gminie Sękowa. Ma ona być sposobem na przeprawienie się przez rzekę w czasie remontu mostu.
Za trzy dni most zostanie zamknięty. Czy to gotowa kładka dla pieszych i rowerzystów?!
Autor: Fot. haloGorlice

 

Prowizoryczne rozwiązanie, które ma rozwiązać problem nawet na kilka najbliższych miesięcy w chwili obecnej prezentuje się tak, jak na załączonych niżej zdjęciach. Jest to prawdopodobnie docelowa „kładka pieszo-rowerowa”, która w czasie remontu mostu ma umożliwiać szybkie przemieszczenie się z Siar do Sękowej.

Zadzwoniliśmy dziś rano do urzędu z pytaniem o to miejsce. Poinformowano nas, że całość inwestycji spoczywa na barkach Zarządu Dróg Wojewódzkich i to właśnie on odpowiada w pełni za wyznaczenie alternatywnych tras dojazdu i przejść dla pieszych. Przygotowanie terenu pod przyszłą budowę oraz rozwiązanie problemu skomunikowania miejsc pozostaje w gestii inwestora i wykonawcy: sękowski urząd nie ma na to wpływu.

 

Czy to już ostateczna forma kładki?

Obecnie teren nadal jest przygotowywany. Wczoraj dojście do wskazanej kładki było już możliwe: od strony sękowskiego kościółka większość trasy biegnie po kamienistym parkingu. Błoto pojawiające się przy samej kładce jest efektem niedawnych praw w tym miejscu. Na drugim brzegu teren jest zdecydowanie trudniejszy i wymaga jeszcze wielu prac. Te nadal trwają, a ich efekt zobaczymy już w poniedziałek.

Sama kładka jest dość wąska. Nie byliśmy przygotowani na dokonanie precyzyjnych pomiarów, ale jeśli to właśnie jest docelowe rozwiązanie, to dla wielu osób podróż w te strony może być wyzwaniem. Szerokość kładki pozwala obecnie na swobodne przejście jednej osobie. Piesi wyminą się, ale osoby poruszające się rowerami lub rodzice z małymi dziećmi w wózkach będą musieli pokonywać trasę pojedynczo. Możliwość przejazdu będzie jednak uzależniona w pełni od gabarytów pojazdu. Nawierzchnia kładki także będzie utrudniała taką podróż.

 

Jak mieszkańcy poradzą sobie z zamknięciem drogi?

O tym przekonamy się już za trzy dni. Biorąc pod uwagę to, że bezpośrednio przy rzece znajduje się chętnie odwiedzany kościółek, a w niewielkiej odległości za mostem mieszka bardzo wiele osób pracujących w Gorlicach, wybór roweru, jako alternatywnego środka transportu wydaje się bardzo rozsądny. Jeśli jednak przeprawienie się z nim po przygotowywanej kładce będzie niemożliwe, wiele osób będzie musiało przygotować się na znaczące wydłużenie swojej podróży i jazdę wyznaczonym objazdem.

Remont jest jednak konieczny, dlatego mimo utrudnień trzeba będzie się z tym pogodzić.

Na miejsce wrócimy w najbliższy poniedziałek (5 lipca) i wtedy przekonamy się, jak będzie wyglądała przeprawa przez rzekę w czasie remontu.

 Napisz komentarz
Komentarze
tn tin 13.09.2021 23:12
powinien być objazd koło mostu a nie kładka przez górki i koźleniec droga będzie wygladać jak koło stadionu i pływalni w Gorlicach sito tyle a na naprawe brak pieniedzy za to na jakieś czytane imprezy wyjazdy seniorów to ma znam take osoby co mogły by skorzystać ale gmina ma swój ,,elektorat ''

kiryniów 09.07.2021 18:09
wczoraj instalowano kładkę nad sekówką

bendorf 05.07.2021 16:48
most powinien być i byłby terytorialsi mieli pomóc zbudować ale ci co przywiazuja sie do drzew nie zgodzili sie na to a na masową skale chcą wycinać w Krakowie ? i GDZie są panowie ekolodzy. panie majchrowski do dymisjii

~~~~ja 04.07.2021 21:07
Myślę, że nie powinno się nic remontować w czasach gdy mieszkańcy chcą zamiast tymczasowej kładki na czas remontu mostu z prawdziwego zdarzenia.

Bobik 03.07.2021 23:53
Taka obrotna Pani wójt i pozwoliła na taką fuszerkę. Pieniądze na odwierty były ale na przeprawę już nie ma. A kto poniesie koszty mieszkańców na objazdy, kto poniesie koszty strat przedsiębiorców gdzie rada gminy była na etapie ustaleń, najprościej zamknąć i po problemie. Co będzie jeśli nie zdążą w terminie Pół roku to nie dwa tygodnie A czy wziął ktoś pod uwagę co się będzie działo we wrzesniu jak szkoły ruszą i wszyscy na godz 8 beda jechać w strone miasta ul dukielska Lub środkowym pasem z ul mickiewicza w strone dukli co bedzie się działo na zawodziu Pozdrawiam nie myślących z gminy sękowa

strona wuwuwu 04.07.2021 18:17
Jestem właśnie po wizji lokalnej tej "przeprawy". Dno. Zdowy człowiek przejdzie. Ale ktoś, kto ma jakiekolwiek problemy ruchowe - z wielkim trudem, albo wcale. Top jest kpina z ludzi~!

avion 05.07.2021 15:20
a konserwator zabytków i wydział rejonu dróg to co?to oni za tym stoją nie gmnia.ona nie ma tu nic do powiedzenia.

ja 03.07.2021 18:13
Ciekawe o ile wzrosły koszty inwestycji w związku z budową kładki. W pierwszej wersji jej nie uwzględniono.

lolo 03.07.2021 14:32
Kompromitacja ZDW i druga kompromitacja pani wójciny, że na takie coś pozwoliła. Swoją drogą będzie to piękna wizytówka Małopolski i Sękowej dla turystów odwiedzających zabytkowy kościółek. Już widzę miny tych Japończyków albo Chińczyków na widok tej przeprawy.

miki 02.07.2021 21:04
Przyjdzie wieksza woda i bedzie po kładce, ta kładka to robota firmy Czystaść przypadkiem nie jest?

der 02.07.2021 15:00
w sam raz dla matek z dziecmi. a jak juz jest wozek blizniak to tymbardziej

HellOKitty 02.07.2021 17:24
nie mówiąc o niepełnosprawnych i starszych osobach, które w tym rejonie przebywają

Mnbv 02.07.2021 14:52
Tzw prowizorka

qwerty 03.07.2021 05:23
Ale tylko do 2027 roku! :)

MrRed 02.07.2021 13:17
wodery i w drogę! a tak serio, byle do poniedziałku. nie wygląda to ciekawie. raczej ekstremalnie. a ja z innym pytaniem - a co z dojazdem karetek? także objazdem, czy są jakieś rozwiązania na nagłe zdarzenia?

PL 02.07.2021 13:11
Gdy budowano rzeczony most w miejsce drewnianego , przejazd na drugi brzeg był w bród . Autobus przejeżdżał po płytach położonych w poprzek koryta rzeki , woda trochę się wlewała na pierwszy stopień ale to nie była przeszkoda. Teraz się niestety nie da. A płytki bród byłby dobrym rozwiązaniem.

tralala 02.07.2021 21:06
Tak samo było w latach 80-tych podczas przebudowy mostu w nieodległej Ropicy i autobusy przejeżdżały. Teraz technika kosmiczna, a paru płyt nikt nie położy.

adam1 03.07.2021 14:34
Gdy budowano ten most, na początku lat 70-tych, obok był stary most. Nie przypominam sobie aby jeździło się po płytach. Ale może się mylę

Psylo 02.07.2021 12:59
Ciekawe, czy toto spelnia jakiekolwiek normy? Swoja drogą bardzo beztroska postawa ug sękowa

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023