Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KUTER PORT FESTIVAL 2022 - 3 września 2022
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Załamanie na rynku. To nie jest ławeczka dla zakochanych

Oceń

To zwykła dewastacja. Złamane ławki są tylko i wyłącznie świadectwem tego, że przy całej naszej odwadze wypowiadania się w sieci, nie mamy jej dość, by zareagować na to, gdy konieczna jest bezpośrednia konfrontacja.
Załamanie na rynku. To nie jest ławeczka dla zakochanych
Autor: Fot. haloGorlice

 

Złamana jest jedna z desek ławki usytuowanej na rynku. Gdyby nie to, że jest to efekt jej zniszczenia, prawdopodobnie moglibyśmy zażartować: ot, ławeczka zakochanych, na której nie da się usiąść z dala od siebie.

Niestety, mamy także zrobione wczoraj zdjęcie ławeczki usytuowanej przy ul. Kopernika. Całe oparcie wyłamano, nie sposób z niej skorzystać. To dwa przykłady problemu, który pojawia się regularnie. Możemy powiedzieć, proza życia. Ale to też duża niedogodność. W tak gorące dni częściej przysiadamy, żeby odpocząć, napić się, zjeść lody. Przede wszystkim jednak: marnowanie naszych pieniędzy.

 

Pechowa ławka?

Już w lutym, na sesji Rady Miasta Gorlice mówił o tym problemie Henryk Plato, opowiadając właśnie o kolejnych problemach z ławką, która usytuowana jest w pobliżu szkoły nr 5, przy drodze prowadzącej od Maślanego Rynku.

Zniknęła ławka na ul. Kopernika, tutaj na drodze od Rynku Maślanego. (...) Nie wiem, czy poszła do remontu czy się komuś znów spodobała, bo już był taki przypadek. (...) Radziłbym po prostu zabetonować tą ławkę, bo wtedy trudno będzie ją porwać. (...) zależy mi na tym, żeby wróciła.

 

W czasie wymiany zdań przewodniczący Rady Miasta przyznał:

(...) ta ławka została kompletnie zdewastowana przez, nie wiem czy ujawnionych, wandali. Zarówno szczeble drewniane zostały połamane, jak i te elementy odlewane zostały kompletnie zniszczone którejś nocy (...)

 

Historia ławki była więc krótka – wczoraj ławka znów wyglądała tak, jak na zdjęciu pokazanym w poniższej galerii.

 

Czy istnieje sposób na ujęcie sprawców tych wybryków?

Wszechobecny monitoring niestety nie zawsze pozwala ich namierzyć. To powoduje, że kolejne zniszczenia muszą być naprawiane za nasze pieniądze. Nie rozwiązuje to jednak problemu niszczenia publicznego mienia, które w tym przypadku wyjątkowo przeszkadza wandalom.

 Napisz komentarz
Komentarze
chmurny marian 10.07.2021 11:05
Powinno się przywrócić publiczną chłostę. Zacząłbym od Wiejskiej w sumie, ale wandalom też bym nie szczędził

tylko trzeba chcieć 10.07.2021 10:31
No i po co te kamery skoro są kompletnie nieprzydatne, dzisiaj w nocy przez Kopernika przechodziła jakaś banda chuliganów i wandali głośno wrzeszczących i tłukących czymś chyba kijami o kosze na śmieci. Są kamery więc należałoby sprawdzić i przykładnie ukarać.

emil 09.07.2021 15:31
niech dalej rozdają pieniądze za moich czasów żeby mieć na telefon lub swoje drobne wydatki to młodzież szła sobie coś zarobić a dzisiaj to nic mu nie wolno tylko spacerki

vv 09.07.2021 12:13
SKUTKI zdalnego nauczania w szkołach...a monitoring i tak jeśli nagrał"coś"to będzie zamazane

Xxx 09.07.2021 16:37
Skutki pijackich wybryków wszechobecnie znanych gorlickich pijaków. Często jestem świadkiem jak siedzą właśnie na tej ławce i bez jakiegokolwiek zażenowania piją na legalu. A policja jak jedzie to udaje że ich nie widzi. Może w końcu ktoś zrobi pożądek z tymi pijakami.

Betti 09.07.2021 19:25
Racja to menele z Magdaleny tak niszczą a podobno na Kopernika po to są kamery

jhgf 11.07.2021 20:37
Kamery, lasery i balony obserwacyjne - sąsiad widział.

ReklamaPowiat Gorlicki zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pilotażowym programie „Aktywny Samorząd” 2022
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a