Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Sprawdź, jaką emeryturę powinieneś dostać z ZUS-u. Hipotetycznie...

Oceń

ZUS zakończył udostępnianie informacji o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU). Podobnie, jak w ubiegłym roku można ją sprawdzić wyłącznie na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Ubezpieczeni, którzy w 2020 roku ukończyli 35 lat, w IOSKU znajdą również symulację hipotetycznej emerytury.
Sprawdź, jaką emeryturę powinieneś dostać z ZUS-u. Hipotetycznie...
Autor: Fot. ZUS/freepik

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył generowanie informacji o stanie konta ubezpieczonego według stanu na 31 grudnia 2020 rok (IOSKU za 2020 rok). Tak, jak w zeszłym roku, informację można znaleźć w wersji elektronicznej na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). ZUS nie wysyła jej już w wersji papierowej.

Informację na PUE uwzględnia przeprowadzoną w czerwcu roczną waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne i kapitału początkowego oraz środków zapisanych na subkoncie.

Aby znaleźć informację o stanie konta na PUE wystarczy wejść w Panel ubezpieczonego, wybrać zakładkę Informacje o stanie konta, a następnie Informacja za 2020 rok. Po kliknięciu w Szczegóły będą dostępne zakładki: Stan konta, Hipotetyczna emerytura i Składki na ubezpieczenie emerytalne.

Tegoroczna Informacja (IOSKU) odwzorowuje stan naszych środków zapisanych na koncie i subkoncie 31 grudnia 2020 roku.

Ubezpieczeni, którzy w 2020 roku ukończyli 35 lat, w IOSKU znajdą również symulację hipotetycznej emerytury obliczoną z samego tylko konta ubezpieczonego oraz z konta i subkonta w ZUS (zakładka „Hipotetyczna emerytura”). W każdym wariancie Zakład stosuje dwie symulacje wyliczeń. Jeden uwzględnia naszą dalszą pracę, aż do ukończenia wieku emerytalnego przy wpływie składek w uśrednionej wysokości z dotychczasowych lat pracy, a drugi przyjmuje, że kończymy już aktywność zawodową i więcej nie składkujemy – wyjaśnia Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim.


ZUS przygotował również „informację o przekazaniu do ZUS raportu informacyjnego przez płatnika składek”. Złożenie tego raportu pozwala płatnikowi na skrócenie przechowywania akt pracowniczych z 50 do 10 lat. Informacja została przygotowana tylko dla osób, za które płatnik składek złożył raport informacyjny w 2020 roku.

 

Źródło info: ZUS


Napisz komentarz
Komentarze
kto 21.07.2021 10:42
pisze takie bzdety, nie wystarczy zrobić to co napisane

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023