Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Zasadzony dąb to tylko symbol. Eko-akcentów będzie więcej

Oceń

Zasadzenie dębu jest symbolem początku nowej inicjatywy, która będzie realizowana na terenie naszego powiatu. Projekt LIFE-IP ma na celu zwiększenie dostępu do informacji na temat rozwiązań, które pozwalają na rozwój miast w zgodzie z naturą.
Zasadzony dąb to tylko symbol. Eko-akcentów będzie więcej
Autor: Fot. Starostwo Powiatowe w Gorlicach

 

Jak poinformowało starostwo Powiatowe w Gorlicach, 21 lipca Starosta Gorlicki Maria Gubała, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Marcin Janik, Dyrektor DPS Agnieszka Miarecka oraz Doradca ds. Klimatu i Środowiska Gabriela Mazur symbolicznie rozpoczęli projekt LIFE-IP w powiecie gorlickim. Posadzjenie dębu na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Michalusa w Gorlicach to włączenie się w akcję #drzewadlaklimatu.

Jest to jednocześnie część inicjowanego projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA.

Jak wyjaśnia Starostwo:

Klimatyczny projekt LIFE zakłada przede wszystkim zatrudnienie ekodoradców - tym razem działających na terenie powiatów. Planowane są specjalne szkolenia i warsztaty, a także spotkania dla mieszkańców. Będą kampanie edukacyjne, jak również pilotażowe projekty dla gmin i szkół.

Projekt będzie realizowany do końca 2030. roku. Jego budżet wynosi około 70 milionów złotych.

 

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach


Napisz komentarz
Komentarze
svp - pb 25.07.2021 00:15
Zwykli ludzie sadzą drzewa i krzewy, bo mają potrzebę kontaktu z naturą. Takie rośliny trzeba pielęgnować, poświęcać czas, pieniądze, często zmieniać plany. Lokalni celebryci posadzą jedno drzewo i mają głęboko w ... co się z nim stanie. Ważne jest zdjęcie i rozgłos.

adam1 23.07.2021 12:45
Kolejne, nikomu nie potrzebne etaty i marnowanie następnych pieniędzy z naszych podatków.

PL 23.07.2021 11:42
Marna szopka

Ja 23.07.2021 11:32
Żenada :(

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a