Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Darmowe jedzenie czeka: wystarczy przyjść i je zabrać

Oceń

Freeganie mogą ruszyć na łowy. Produkty spożywcze wystawione po wtorkowym targu czekają, by je zabrać. My zaś przypominamy pomysł na dzielenie się jedzeniem, który prędzej, czy później powinien zostać zrealizowany!
Darmowe jedzenie czeka: wystarczy przyjść i je zabrać
Autor: Fot. haloGorlice

 

Zamiast wyrzucić prosto do kosza ktoś pomyślał: może dzięki temu ktoś dziś nie pójdzie głodny spać? Może dzięki temu jutro ktoś będzie mógł zjeść dobry posiłek?

Jeszcze wyglądają na dobre i niezepsute, chociaż nie są jak z reklamowego obrazka. Sprzedaż się ich już nie da, ale po odpowiednim przetworzeniu z pewnością nadal mogą być zjedzone. Warzywa i owoce, które pozostały po targu czekają na osoby, które zechcą je ze sobą zabrać.

 

Opakowania z nimi zostały pozostawione w pobliżu Maślanego Rynku, przy ul. Kopernika, nieopodal śmietników i ogrodzenia SP5.

Jeśli chcecie je wziąć sami bądź wiecie, kto mógłby z nich skorzystać, zróbcie to: czekają czerwone porzeczki, marchewki, mnóstwo rzodkiewek i sałata.

Nie ma tego dużo, ale z pewnością może kogoś ucieszyć.

 

Myślami powracamy zaś do pomysłu jadłodzielni, czyli miejsca, w którym każdy z nas mógłby pozostawiać bezpiecznie jedzenie. Takie, które chcielibyśmy za darmo oddać, a nie wyrzucić. Rocznie marnujemy tony żywności: może warto w końcu przestać?Napisz komentarz
Komentarze
ja 28.07.2021 09:08
Fajny pomysł na ta jadłodajnie. Taka lodówka 'wspolna", do której kazdy moze cos wlozyc lub zabrać, mogłaby stanac gdzies koło ratusza lub innym w miare dostepnym miejscu. jestem za!

vv 28.07.2021 11:04
Lodówka ok.tylko Gorlicka menelia by ją zaraz wyczyściła

vv 28.07.2021 08:10
a czy mie można takich "odpadów" zostawić na straganie na dworzysku?tylko pod śmietnikiem gdzie szczury i inne cusa łażą

Ona 27.07.2021 22:44
Tam nawet leżą Zerwatywy.

adam1 27.07.2021 21:13
Tylko czekać jak opodatkują darczyńców vatem. Ci co zabiorą jedzenie do domu też muszą się liczyć z podatkiem od darowizny bo to przecież jest dochód.

Lewicowiec 27.07.2021 20:39
Wystarczy że socjaliści przestaną zabierać w podatkach i opłatach lwią część zarobków, a nikt nie będzie chodził głodny spać.

? 27.07.2021 22:13
Ile masz lat?

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a