Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Studiuj w Jaśle • TRWA REKRUTACJA 2022/23• Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi | Filia w Jaśle
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Drogowe podsumowanie ostatnich dni. Spokojnie, ale...

Oceń

Od piątku (30 lipca) do dzisiejszego poranka (3 sierpnia) doszło w naszym powiecie do czterech kolizji. Policjanci zatrzymali też dwóch rowerzystów i jednego kierowcę osobówki, którzy prowadzili swoje pojazdy pod działaniem alkoholu.
Drogowe podsumowanie ostatnich dni. Spokojnie, ale...
Autor: Fot. haloGorlice/ilustracyjne

 

W piątkowy poranek (30 lipca) na ulicy Węgierskiej w Bobowej kierowca volkswagena cofając nie zachował szczególnej ostrożności i najechał na alfę romeo. Sprawca, mieszkaniec Brunar, został ukarany 200 zł mandatem. Nie dostał punktów karnych, bo do zdarzenia doszło na parkingu.
 

W sobotę (31 lipca) około godz. 18.40 w Wójtowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę.

Okazało się, że mieszkaniec tejże miejscowości jechał swoim jednośladem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany 500 zł mandatem, a do domu musiał wrócić na piechotę – relacjonuje aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


Niespełna godzinę później na ulicy Lipowej w Gorlicach kierowca audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w ogrodzenie uszkadzając je. Gorliczanin został ukarany 500 zł mandatem i sześcioma punktami.


W poniedziałek (2 sierpnia) kilka minut po godz. 8 na ulicy Bieckiej w Gorlicach kierująca volvo, mieszkanka Szalowej, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył forda. Sprawczyni dostała 220 zł mandat i sześć punktów karnych.


Dokładnie godzinę później w Ropie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Rutynowe badanie trzeźwości wykazało, że w organizmie mężczyzny znajduje się 0,45 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a za prowadzenie samochodu w stanie po użyciu alkoholu mężczyzna odpowie przed sądem – wyjaśnia rzecznik Szczepanek.


>>>Szymbark. Zderzenie volkswagena i renaulta
 


Kilka minut po godz. 17 w Szymbarku kierowca renaulta nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas, gdzie doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym volkswagenem. Gorliczanin, który był sprawcą tej kolizji, został ukarany 400 zł mandatem i puntami.


Dzisiaj (3 sierpnia) około godz. 7.25 w Binarowej policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mieszkańca Binarowej znajduje się 0,25 promila alkoholu. Za jazdę jednośladem po użyciu alkoholu został ukarany 300 zł mandatem – mówi rzecznik.

 


Napisz komentarz
Komentarze
www 03.08.2021 11:55
policjanci w Wójtowej boją się zatrzymywać kierowców samochodów którzy tam szaleją z bardzo głośnymi tłumikami to zatrzymują rowerzystów co nikomu nie zagrażają

~~~~ja 03.08.2021 12:09
Tak rowerzysta nikomu nie zagraża a pomyślałeś co się może stać kiedy pijany rowerzysta nagle wyjedzie na środek jezdni a kierujący samochodem będzie chciał uniknąć potrącenia i sam wyląduje na drzewie lub innym samochodzie?

www 03.08.2021 12:30
a pomyslałeś jak jeden z drugim a jest ich w sumie 6 takich kretynów jezdzących po gminie lipinki ponad 100km/h gdzie jest 50km/h i w kazdej chwili ktoś lub cos moze wyjsc na droge i w dzien i w nocy ..rower z daleka widac i kierowca moze zachowac ostroznosc

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023