Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama Ogrody Angelika Zych – projektowanie ogrodów | ogrody | tereny zielone | rabaty | wizualizacje
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Starostwo sprzedawało mieszkania. Za 48 metrów zapłacono 238 tys. złotych. Znamy nabywcę

Oceń

Cztery oferty, cztery mieszkania: od propozycji z ceną wywoławczą poniżej 175 tysięcy złotych, do oferty przekraczającej 330 tysięcy złotych. Czy ktoś właśnie znalazł swoje wymarzone „M” w rozsądnej cenie?
Starostwo sprzedawało mieszkania. Za 48 metrów zapłacono 238 tys. złotych. Znamy nabywcę
Autor: Fot. ilustracyjne/unsplash

 

Zarządu Powiatu Gorlickiego na początku sierpnia ogłosił I przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości lokalowej położonej w Gorlicach. Na stronie BIP Starostwa pojawiła się informacja o tym przetargu.

Na sprzedaż zostały wystawione wtedy cztery lokale położone w budynku wielorodzinnym przy ul. Hallera 22 w Gorlicach.

Zakup mieszkania był więc możliwy w cenach dość atrakcyjnych, jak na warunki w naszym regionie.

 

Jakie lokale czekały na nowych właścicieli?

 

Propozycja 1: przestronny, z najwyższą ceną wywoławczą

Lokal 1/A zlokalizowany jest na parterze. Ma łączną powierzchnię użytkową 71,96 m2. Przynależy do niego piwnica, a dodatkowo przyszły właściciel zyska udział w częściach wspólnych.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 338 000 zł

 

Propozycja 2: komfortowy i przystępny cenowo

Lokal 2/A jest mniejszy i ma powierzchnię użytkową 48,16 m2. Także tutaj mamy do czynienia z lokalem na parterze. Przyszły właściciel nabywa także małą piwnicę i udział w częściach wspólnych.

Cena wywoławcza nieruchomości to 238 000 zł

 

Propozycja 3: mały, ale własny

To lokal o powierzchni niecałych 35 m2, do którego także przynależy piwnica. Również to mieszkanie położone jest na parterze.

Cena wywoławcza nieruchomości to 174 000 zł

 

Propozycja 4: rodzinna i wygodna

Lokal o powierzchni 59,19 m2 z przynależącą do niego piwnicą i podobnym jak w przypadku wcześniejszych lokali, udziałem w części wspólnej. Mieszkanie na parterze budynku.

Cena wywoławcza nieruchomości to 285 000 zł.

Szczegółowe informacje o przetargu znaleźć można >>>na stronie Starostwa Powiatowego w Gorlicach

Oferty należało składać do dnia 10 września 2021 r.

 

Jakim wynikiem zakończył się przetarg?

Część jawna przetargu zaplanowana była na 13 września 2021 roku. Jak się okazało, chętnych do nabycia nieruchomości nie było wielu. Dokładnie zaś złożono tylko jedną ofertę, która ostatecznie została przyjęta.

Jak czytamy w piśmie z 24 września 2021 roku (pełen tekst opublikowanego tekstu dostępny >>>TUTAJ):

(...) Wynik przetargu:

W wyznaczonym terminie wpłynęła jedna pisemna oferta zakupu nieruchomości – lokal mieszkalny 2/A zlokalizowany na parterze budynku, o łączniej pow. 48,16 m2 wraz z pomieszczeniem przynależnym – piwnicą o pow. 8,16 m2, z którego własnością związany jest udział wynoszący 5635/460711 części w częściach wspólnych oraz taki sam udział w prawie własności nieruchomości oznaczonej jako działka nr 2910/6 o pow. 0,3250 ha.

Oferta została złożona zgodnie z warunkami przetargu i została dopuszczona do części niejawnej, której termin został ustalony na dzień 13.09.2021 r.

W dniu 13.09.2021 r. Komisja zdecydowała o wyborze oferty Pana Czesława Rakoczego.

Zaproponowana cena: 238 000,00 zł brutto.

 

Fakt, iż sprzedano tylko jedno mieszkanie sugeruje, że pozostałe mieszkania mogą niebawem znów być dostępne.

Warto zainteresować się tym tematem, ponieważ jak pokazuje metryka archiwalnego >>>artykułu na stronie BIP, informacja dotarła do ograniczonej liczby osób. W chwili publikacji tego tekstu licznik odwiedzin wskazuje dokładnie 350 odsłon tekstu i zmienia się o jeden, po każdym odświeżeniu strony. To bardzo mało, patrząc na to, jak wiele osób jest zainteresowanych zakupem mieszkania i odwiedza portale ogłoszeniowe, na których mogą zapoznać się z ofertami. Poziom 300-400 wyświetleń oferty ogłoszenia takie osiągają zaledwie w kilka dni. Ogłoszeń osób, które chcą kupić mieszkanie w Gorlicach nie brakuje.

 

Sztuka poszukiwania informacji

Ceny mieszkań w regionie są bardzo zróżnicowane: prawdziwe okazje zdarzają się na portalach ogłoszeniowych rzadko. Nie brakuje tych, którzy poszukują mieszkań w konkretnych blokach, są też tacy, którzy kierują się tylko ceną. Nawet dysponując wysokim budżetem, nie zawsze dostaniemy to, o czym marzymy.

Oferta Starostwa mogła być jedną z niewielu okazji do nabycia nieruchomości w cenie rynkowej i bez niespodzianek. Ciekawa i przystępna, jak się wydaje, oferta od zaufanego sprzedawcy nie trafiła na podatny grunt.

Czy w przyszłości zainteresowanie tym tematem będzie większe? Postaramy się śledzić BIP regularnie i damy Wam znać, kiedy kolejne ogłoszenie zostanie opublikowane.

 

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!