Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Lumen Art Festival. Uczta dla melomanów w GCK [FOTO]

Oceń

Lumen Art Festival to pierwsza edycja kilkudniowego wydarzenia artystycznego w Gorlicach, którego świadkami byliśmy w ostatnim tygodniu. Całość zostanie zwieńczona dwoma wspaniałymi koncertami. Pierwszy z nich za nami.
Lumen Art Festival. Uczta dla melomanów w GCK [FOTO]
Autor: Fot. haloGorlice

 

Podczas tygodniowego spotkania młodzi artyści pracowali nad wybranym materiałem muzycznym, przygotowywanym specjalnie na te koncerty. W festiwalu udział brali studenci akademii muzycznych, uczniowie, absolwentów szkół muzycznych II stopnia z całej Polski.

Lumen Art Festival dał młodzieży możliwość spotkania z zawodowymi muzykami filharmonii, którzy przekazali im swoją wiedzę. Było to również miejsce obcowania z muzyką i ludźmi, a także wspólny czas prób i przygotowań.

Lumen Art Festival jest świetną okazją do czerpania z muzyki w malowniczym zakątku Beskidu Niskiego, Gorlicach – Mieście Światła.

Pierwszy z koncertów odbył się w piątkowy wieczór w Gorlickim Centrum Kultury. Pierwotnie koncert zaplanowano w plenerze, w Parku Miejskim im. W. Biechońskiego w Gorlicach, lecz z powodu niepewnej pogody został przeniesiony pod dach GCK.

Drugi z koncertów odbędzie się dziś (7 sierpnia) w dworku w Siarach.

Festiwal powstał z inicjatywy Marcina Fejklowicza, pomysłodawcy i koordynatora projektu „Zagraj z nami!” realizowanego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności przy współpracy Fundacji Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z domu”.

O festiwalu pisaliśmy wcześniej w artykule >>>Lumen Art Festival to okazja do obcowania z muzyką w malowniczym zakątku Beskidu Niskiego

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023