Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Dzieciaki z Moszczenicy będą mieć własne miasteczko ruchu drogowego

Oceń

Nowa inwestycja ma powstać jeszcze w tym roku. Miasteczka ruchu drogowego w Bobowej i Gorlicach cieszą się rosnącą popularnością. Mieszkańcy Moszczenicy i okolicznych wsi z pewnością ucieszą się, że to właśnie u nich powstanie kolejne.
Dzieciaki z Moszczenicy będą mieć własne miasteczko ruchu drogowego
Autor: Fot. haloGorlice

 

Fundusz sołecki: miał być dedykowany najmłodszym

W czasie zebrania wiejskiego, które miało miejsce 1 sierpnia w budynku Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy mieszkańcy głosowali nad zmianą przeznaczenia funduszu sołeckiego na rok bieżący. Podjęto decyzję o budowie miasteczka rowerowego, które pojawi się już niedługo przy kompleksie sportowym w Moszczenicy. Decyzja ta wynika wprost z pierwotnego przeznaczenia finansów, które miały pozwolić na rozbudowę placu zabaw dla dzieci. Ze względu na brak możliwości zrealizowania tego projektu konieczne było podjęcie szybkiej decyzji o zmianie zagospodarowania finansów. Grupa docelowa, na rzecz której miały zostać wydane pieniądze, nie zmieniła się. Rodzice i ich pociechy z pewnością się ucieszą: zamiast placu zabaw powstanie już trzecie w regionie miasteczko ruchu drogowego.

Jak opowiada nam wójt Jerzy Wałęga:

Pomysł spodobał się zdecydowanej większości mieszkańców, chociaż decyzja nie była w tej sprawie jednogłośna. Widząc, jakim zainteresowaniem cieszy się miasteczko rowerowe w Gorlicach uznaliśmy, że warto spróbować stworzyć taką przestrzeń także w Moszczenicy.

Miasteczko będzie przypominało to z Bobowej. Na utwardzonej powierzchni namalowane będą wszelkie niezbędne linie, wyznaczające tor jazdy, parkingi itd. Do tego pojawią się oczywiście znaki pionowe, do których będą musieli się stosować najmłodsi.  Pojawi się oczywiście rondo i przejazd kolejowy: wszystkie te elementy, które pozwolą przygotować dzieci do uczestniczenia w prawdziwym ruchu drogowym. Będzie tu także możliwość zdawania egzaminu na kartę rowerową.

Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę. Realizacja zaplanowana jest jeszcze na ten rok, więc jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze jesienią tego roku dzieci będą mogły skorzystać z miasteczka.

 

Szacowany koszt inwestycji w Moszczenicy to około 100 tys. zł.

To inwestycja w przyszłość i bezpieczeństwo.

Fundusz sołecki na rok 2022 zostanie przeznaczony na dokończenie ulicy Rolniczej w Moszczenicy. 


Napisz komentarz
Komentarze
strona wuwuwu 09.08.2021 19:29
Czy zamiast "dzieciaki" nie ładniej brzmi "dzieci"?

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a