Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Ośmioletni Kajtek niemal całe swoje życie walczy z ciężką chorobą. Marzy o placu zabaw

Oceń

Fundacja Dziecięca Fantazja zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w nagłośnieniu zbiórki dla małego Kajetana z Moszczenicy. Chłopiec chciałby mieć swój plac zabaw, na którym mógłby się bawić i rehabilitować. Przeczytajcie historię małego wojownika!
Ośmioletni Kajtek niemal całe swoje życie walczy z ciężką chorobą. Marzy o placu zabaw
Autor: Fot. Fundacja Dziecięca Fantazja

 

Kajtek zaczął walkę z chorobą bardzo wcześnie, bo gdy miał zaledwie dziesięć miesięcy, to właśnie wtedy lekarze zdiagnozowali u niego guz w rdzeniu kręgowym.

W grudniu 2013 roku chłopiec przeszedł pierwszą operację, a po niej ponad roczną chemioterapię. Przez prawie 12 miesięcy wydawało się, że to koniec koszmaru, jednak podczas jednego z badań kontrolnych okazało się, że nastąpiła wznowa. Ponownie konieczne było wielomiesięczne leczenie chemioterapią, po którym cała rodzina miała nadzieję, że udało się ostatecznie pokonać nowotwór.

Po niecałym roku guz znowu powrócił, a Kajtek przeszedł kolejną operację i cykl leczenia chemią, która zakończyła się w maju 2019 roku. Obecnie chłopiec jest w domu i czeka na badania, które pokażą, czy wreszcie będzie mógł cieszyć się zdrowiem i beztroskim dzieciństwem.

Pomimo dramatycznych przejść Kajtek jest energicznym i ciekawym świata dzieckiem. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu. Jego marzeniem jest plac zabaw, który stanąłby w ogrodzie koło jego domu. Mógłby tam nie tylko świetnie się bawić, ale również rehabilitować, ćwicząc sprawność ruchową.

Kajtek jest podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja, która w ciągu 17 lat swojej działalności spełniła 7 500 marzeń chorych dzieci. Na koncie zbiórki dedykowanej Kajtkowi jest teraz 1 265 zł z 4 550 zł potrzebnych na spełnienie marzenia chłopca.

LINK DO ZBIÓRKI


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a