Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Służyć ludziom, na chwałę Boga. Poświęcenie wozów strażackich OSP Głęboka

Oceń

W minionym tygodniu miało miejsce poświęcenie pojazdów, które mają pomagać strażakom-ochotnikom wypełniać ich powołanie.
Służyć ludziom, na chwałę Boga. Poświęcenie wozów strażackich OSP Głęboka
Autor: Fot. ilustracyjne/UM Biecz

 

Jak wyjaśnia na stornie UM Biecz:

W ubiegłym roku Gmina Biecz przekazała jednostce OSP w Głębokiej dwa samochody.  Zakupiony w kwocie 20.000 zł. używany samochód specjalny pożarniczy – Star 200 oraz pozyskany od Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach samochód osobowy, kwatermistrzowski marki Skoda Octavia. Jednostka OSP w Głębokiej była jedyną, która nie dysponowała żadnym pojazdem strażackim, dlatego samochody trafiły do tej miejscowości.

 

W czasie mszy świętej, która odbyła się w święto Matki Boskiej Zielnej w Harklowej ks. kanonik Bogusław Grzywacz, dokonał poświęcenia samochodów. Po uroczystości w Domu Ludowym w Głębokiej odbyło się spotkanie z udziałem Burmistrza Biecza Mirosława Wędrychowicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bieczu Grzegorza Nosala, Proboszcza Parafii p.w. św. Doroty w Harklowej ks. kan. Bogusława Grzywacza, ks. Stanisława Łukasika, strażaków OSP Głęboka oraz przedstawicielek KGW.

Samochody to obecnie jeden z podstawowych elementów wyposażenia strażaków. Bez nich niesienie pomocy jest dużo trudniejsze, by nie powiedzieć, że czasem niemożliwe. Dzięki wykorzystaniu tego zaplecza druhowie z OSP Głęboka będą mogli skuteczniej pomagać ludziom. To także inwestycja w najmłodszych, którzy w przyszłości zastąpią ich w misji czuwania nad bezpieczeństwem mieszkańców regionu.

 

Źródło info: UM Biecz


Napisz komentarz
Komentarze
StrażakSam 01.09.2021 16:02
Co z tego , że maja sprzęt i auto , gdy jak istnieje potrzeba to nie wyjadą.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a