Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaMEDYK • Bezpłatna Szkoła Medyczna dla dorosłych w Gorlicach • REKTUTACJA 2022/23 • ul. Władysława Jagiełły 2, Gorlice
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Już jest! Nowa porcja książkowych inspiracji na wrzesień

Oceń

Bibliotekarze z miejskiej książnicy polecają...
Już jest! Nowa porcja książkowych inspiracji na wrzesień


Joanna Kalisz-Dziki rekomenduje nowość na lokalnym rynku wydawniczym pt. Stróżowska, autorstwa Urszuli Karasińskiej. Jest to opowiedziana ze swadą historia jednej z gorlickich ulic, widziana z perspektywy ludzi, którzy ją wspominają. Przeczytamy tu m.in. o zabytkowych kapliczkach i kamienicach czy czasach II wojny światowej, a nawet o przedwojennych lodach cytrynowych. Tytuł ten rozpoczyna cykl poświęcony ulicom naszego miasta pn. Gorlickie ulice – tak je pamiętamy.


Ewa Bochenek poleca książkę pt. Ciało, strój, biżuteria w kontekście przemian kulturowych, społecznych i politycznych drugiej połowy XX wieku. Praca zbiorowa pod redakcją Ewy Letkiewicz dotyczy zjawisk związanych z modą w II połowie XX wieku.


Jolanta Stawiarska poleca książkę pt. Autobiografia w sensie ścisłym, a nawet umownym, autorstwa Jerzego Pilcha. Jest to opowieść o sobie, którą sam pisarz uznał za kanoniczną, a więc jedyną, jaka (jego zdaniem) nadaje się do przekazania innym.


Beata Mituś poleca książkę pt. Dziewczyna z ogrodu, autorstwa Anki Sangusz. Powieść o nastolatkach i dla nastolatków stanowi pierwszą część cyklu Niepokorni, a jej akcja toczy się w Trójmieście.


Małgorzata Kliś zachęca młodszych Czytelników do lektury książki pt. Strażniczka Słońca. Jest to druga część z serii Kwartet sezonowy, autorstwa Mai Lunde. Jest to to pełna przygód opowieść o stracie i towarzyszącej jej goryczy, walce z lękiem, ale też o miłości, szczęściu, nadziei na nową wiosnę oraz o tym, jak ważne są w przyrodzie równowaga i następujące po sobie pory roku.


Ewa Tempińska poleca reportaż pt. Droga krajowa numer 106: na tajnych szlakach kalabryjskiej mafii. Dziennikarz Antonio Talia przeprowadza reporterskie śledztwo, odkrywające nieznane karty mafijnej historii. Książka opisuje region, w którym kult męskości, broń, narkotyki i osmalone na brzegach obrazki z Matką Boską nie są lokalną legendą, tylko tragiczną codziennością, oddziałującą na kolejne pokolenia Kalabryjczyków.


Katarzyna Marchwica rekomenduje książkę pt. Sługa krwi, autorstwa Adama Przechrzty. Jest to pierwsza część cyklu Materia Secunda. Stanowi kontynuację znakomitej serii Materia Prima, w której dalsze losy Olafa Rudnickiego to fascynujące połączenie alchemii, fantastyki i historii alternatywnej.


Marta Karp poleca książkę pt. Rzeki płyną, jak chcą. Autorka Ałbena Grabowska zabiera Czytelników w podróż do czasów I wojny światowej i odkrywa historie i tajemnice rodziny Terechowiczów.


Natalia Karasińska poleca repetytorium gramatyczne, pt. Wielka gramatyka języka angielskiego: teoria, przykłady, ćwiczenia, autorstwa Aleksandry Borowskiej. Jest to wyczerpujące i przystępne omówienie wszystkich zagadnień gramatycznych, przeznaczone dla osób początkujących i zaawansowanych (od A1 do C1).


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPowiat Gorlicki zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pilotażowym programie „Aktywny Samorząd” 2022
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a