Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Głosujmy na naszych! Wypromujmy ich w Małopolsce

Oceń

Wolicie trasę nad Klimkówką czy wizytę w szymbarskim Kasztelu? A może to Biecz zasługuje Waszym zdaniem na miano Miejsca z klimatem? Głosujmy na naszych!
Głosujmy na naszych! Wypromujmy ich w Małopolsce
Autor: Fot. haloGorlice

 

Konkurs Turystyczne Skarby Małopolski to inicjatywa, dzięki której mają zostać wyeksponowane najlepsze, najciekawsze i najbardziej wartościowe propozycje turystyczne w naszym województwie.


Miejsca, wydarzenia, inicjatywy... turyści wracają tutaj właśnie dla nich!

Idea konkursu jest prosta: wybrać najlepsze, najciekawsze i najbardziej atrakcyjne miejsca i wydarzenia, które mogą stanowić wizytówkę Małopolski. Jak przedstawiają to Organizatorzy:

Małopolska to region wyjątkowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, od unikatowych na skalę światową skarbów kultury i dziedzictwa oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów, po niepowtarzalną ofertę turystyki aktywnej, jedyne w swoim rodzaju wydarzenia kulturalne i wyśmienitą kuchnię.

Ta wyjątkowa oferta turystyczna sprawia, że do Małopolski rok rocznie przyjeżdżają rzesze turystów.

Ideą konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turysty goszczącego w Małopolsce przedsięwzięć i inicjatyw, dzięki którym Województwo Małopolskie jest najchętniej odwiedzanym polskim regionem.

 

Na listach aż roi się od propozycji z naszego regionu!

Kategorii konkursowych jest kilka:

  • Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna – w tej kategorii wybierane są miejsca szczególnie interesujące ze względu na wyjątkowy teren, ciekawe dziedzictwo kulturowe, historyczne lub przyrodnicze, obecność atrakcji turystycznych, dbałość o estetykę krajobrazu, propozycje udogodnień dla turystów, a także gościnność i przychylność mieszkańców względem turystów.

Tu kandydatami z naszego powiatu są Biecz – średniowieczne miasto oraz Szymbark.

  • Najciekawszy szlak turystyczny – jak sama nazwa wskazuje, w tej kategorii poszukiwane są szczególnie interesujące wytyczone i oznakowane trasy łączące ze sobą miejsca lub obiekty związane z pewną nadrzędną ideą i przebiegające przez określony obszar.

Z powiatu gorlickiego kandydują: Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej w Małopolsce oraz  Wielofunkcyjna ścieżka rekreacyjna i infrastruktura turystyczna nad zbiornikiem Klimkówka.

  • Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne – gdzie zgłaszać można wyjątkowo interesujące i dobrze zorganizowane wydarzenia i imprezy odbywające się cyklicznie na terenie Małopolski i cechujące się spójną tematyką i formą (np. święta tematyczne, festyny, koncerty, festiwale, rajdy turystyczne, spływy kajakowe, imprezy sportowe, imprezy kulturalne, inne)

O głosy proszą: Kromer Festival Biecz i Festiwal im. Zygmunta Haupta.

  • Unikatowa atrakcja turystyczna – kategoria, w której promowane są szczególnie ciekawe miejsca lub obiekty dostępne dla turystów

Tu widzimy propozycję następujących atrakcji z naszego regionu: Żydzi Biecza – Historia i Zagłada, Latarnia Nieobecnych – Sidur Przechodniów w Gorlicach, Gontyna – Kaplica Cmentarna na Cmentarzu Wojennym nr 123 Łużna Pustki.

  • Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi –  to kategoria dla miejsc, w których turyści mogą odpocząć z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu przyrody.

Naszym kandydatem jest: Gospodarstwo Agroturystyczne „Gościniec Banica” w Krzywej.

  • W gościnie – oferta kulinarna – kategoria, w której centrum stoją specjały kuchni lokalnej, przygotowywane na bazie produktów pozyskiwanych od lokalnych wytwórców.

Tu propozycją z naszego regionu jest Stary Dom Zdrojowy w Wysowej-Zdroju.

 

Głosować możecie >>>TUTAJ.

 

O co walczą kandydaci?

Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w roku następującym po roku, w którym konkurs został rozstrzygnięty.

Ponadto, laureat w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna" otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł.

Głosowanie rozpocznie się 2.09.2021 r. i potrwa do 21.09.2021 r.  Laureatów i wyróżnionych w konkursie wybiorą osoby głosujące i Kapituła. Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród laureatom Konkursu odbędzie się najpóźniej do dnia 15.10.2021 r. Organizator dopuszcza zmianę terminu.

 

Źródło info: Visit Małopolska


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a