Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

To już jutro! Spotkanie autorskie i promocja książki Jędrzeja Pasierskiego

Oceń

W najbliższy czwartek (16 września) o godz. 18 w sali Pod Sową odbędzie się spotkanie autorskie z Jędrzejem Pasierskim i promocja kryminału Kłamczuch, którego akcja jest osadzona w najbliższej nam scenerii Beskidu Niskiego.
To już jutro! Spotkanie autorskie i promocja książki Jędrzeja Pasierskiego
Autor: Fot. Facebook Jędrzej Pasierski - autor

 

Podczas spotkania będziemy rozmawiać o najnowszej książce naszego gościa pt. Kłamczuch – klimatycznym, rasowym kryminale, który udowadnia, że małe miejscowości skrywają swoje mroczne tajemnice. W czwartej powieści autora o komisarz Ninie Warwiłow scenerią wydarzeń ponownie stał się Beskid Niski (sielska wieś Pyrowa), gdzie komisarz wraz z córką Milą spędza urlop. Beztroski odpoczynek trwa do czasu, gdy ofiarą morderstwa pada jeden z mieszkańców. Nina Warwiłow postanawia wziąć udział w śledztwie i odkryć prawdę, przedzierając się przez kłamstwa, półprawdy i sekrety małej, zamkniętej społeczności. Powieść znalazła się w finałowej szóstce Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2021 – czytamy w zaproszeniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach.


Jędrzej Pasierski – prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, pracował w organizacjach zajmujących się prawną ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową oraz współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. Autor thrillera W imię natury oraz cyklu powieści kryminalnych o Ninie Warwiłow: Dom bez klamek, Roztopy, Czerwony świt i Kłamczuch. Laureat drugiego wyróżnienia w konkursie Czarny Kapelusz organizowanym przez Poznański Festiwal Kryminału „Granda” za kreację postaci komisarz Niny Warwiłow. Za książkę Roztopy został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną 2019 roku, za Czerwony świt otrzymał nominację do Nagrody Złotego Pocisku, a za Kłamczucha – nominację w konkursie o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2021.

W trakcie spotkania Księgarnia Mieszko będzie prowadzić sprzedaż książek autorstwa Jędrzeja Pasierskiego.

Spotkanie odbędzie się w reżimie sanitarnym.


Napisz komentarz
Komentarze
czytająca 15.09.2021 12:17
Ostatnia "Czerwony świt" też wciąga, mimo że akcja toczy się w Warszawie

abc 15.09.2021 11:20
Rewelacyjne książki, w Roztopach i Kłamczuchu akcja dzieje sie w Gorlicach i okolicach Gładyszowa. Watro przeszytac

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a