Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Z notatnika policjanta: kierowcy na podwójnym gazie nockę spędzili „na dołku”

Oceń

Ostatnie dni na drogach naszego powiatu przyniosły kolizje i zatrzymania nietrzeźwych kierowców, dwóch z nich trafiło do gorlickiego aresztu.
Z notatnika policjanta: kierowcy na podwójnym gazie nockę spędzili „na dołku”
Autor: Fot. ilustracyjne/HaloGorlice

 

 

Piątek, 17 września

 

>>>Łużna. Ciągnik siodłowy z naczepą wjechał do rowu. Kierowca trafił do szpitala [VIDEO]


Kierowca ciężarowej scanii z naczepą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wjechał do rowu przewracając naczepę. Kierowca, mieszkaniec powiatu kieleckiego, został ukarany 200 zł mandatem i sześcioma punktami.


>>>Wilczyska. Woda porwała samochód osobowy


Kierujący renaultem na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas zmuszając kierowcę dacii do wjechania do rowu, a potem do potoku, by uniknąć czołowego zderzenia. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 

Sobota, 18 września

 

Policjanci prowadzący pomiar prędkości samochodów przejeżdżających przez Wilczyska zatrzymali kierowcę audi, mieszkańca gminy Grybów, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 52 kilometry na godzinę. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a wręczyli 500 zł mandat i dziesięć punktów karnych.

 

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali w Brunarach kierowcę bmw. Mieszkaniec gminy Uście Gorlickie prowadził swój samochód bez uprawnień, a ponadto w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zadecydowali o zatrzymaniu mężczyzny w areszcie.


Niedziela, 19 września
 

W Dominikowicach kierowca mazdy na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wjechał do rowu. Okazało, że mieszkaniec gminy Gorlice wsiadł za kółko swojego samochodu mając w organizmie 1,6 promila alkoholu. W tym przypadku mundurowi również zatrzymali kierowcę do wytrzeźwienia w gorlickim areszcie.

 

Poniedziałek, 20 września

 

Na ulicy Kazimierza Wielkiego w Bieczu kierowca forda podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy hyundaia, który przepchnięty uderzył w stojącego na przeciwległym pasie fiata. Sprawca, mieszkaniec gminy Lipinki, został ukarany 500 zł mandatem i sześcioma punktami.


W Wójtowej kierowca audi nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru cofania i najechał na stojące za nim inne audi. Sprawca, mieszkaniec gminy Gorlice, został ukarany 220 zł mandatem i sześcioma punktami.


Do całkiem podobnego zdarzenia doszło na parkingu przy ulicy Kościuszki w Gorlicach. Kierowca ciężarowego volvo cofając uderzył przyczepą w inną zaparkowaną ciężarówkę. Mieszkaniec powiatu brzeskiego został ukarany 50 zł mandatem.


Natomiast w Krygu policjanci zatrzymali kierującą oplem mieszkankę gminy Lipinki. W czasie rutynowej kontroli okazało się, że kobieta jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w jej organizmie znajduje się nieco ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, a po czynnościach została zwolniona do domu.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a