Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Ile kosztuje budowa domu? Opublikowano kosztorys pierwszych prac w Siedliskach

Oceń

To bardzo ważna budowa, przy której nie ma miejsca na niedomówienia. Szczegółowy kosztorys prac wykonanych w ramach odbudowy domu dla pogorzelców z Siedlisk pojawił się właśnie na stronie naszabobowa.pl
Ile kosztuje budowa domu? Opublikowano kosztorys pierwszych prac w Siedliskach
Autor: Fot. naszabobowa.pl

 

Najpierw była wielka tragedia, a potem lawina pomocy, która najczęściej przyjmowała formę symbolicznych złotówek przesyłanych na wskazane konto. Było ich tak wiele, że prace przy odbudowie domu stały się możliwe. Tydzień po tygodniu na stronie naszabobowa.pl pojawiają się aktualne informacje na temat postępów prac, które były możliwe tylko dzięki temu pospolitemu ruszeniu otwartych serc.

Jak czytamy na stronie:

Trwają prace związane z budową domu dla rodziny z Siedlisk, która straciła dach nad głową w styczniowym pożarze. Wykonano ściany konstrukcyjne parteru, schody i strop nad parterem. Do budynku przyłączone zostały już media (woda i kanalizacja). Obecnie zakończone zostały przygotowania wieńca pod murłatę. W najbliższym czasie zostanie wykonana więźba dachowa.

 

Pojawiło się też zestawienie kosztów poniesionych do tej pory w związku z budową

1. ARCHON + Biuro Projektów w Myślenicach, ul. Słowackiego 86, 32-400 Myślenice, 1,00 zł

2. SUFIGS Sp. z.o.o, ul. Czysta 5, 33-101 Tarnów, 18 656,17 zł

3. STYGAR Kompleksowe Przygotowanie i Prowadzenie Inwestycji Budowlanych, Mariusz Stygar, ul. 11 Listopada 39, 38-300 Gorlice, 6 519,00 zł

4. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUDIMET sp. z.o.o, ul. Sienkiewicza 12, 38-300 Gorlice, 7 156,00 zł

5. SUFIGS Sp. z.o.o, ul. Czysta 5, 33-101 Tarnów, 2 732,20 zł

6. SUFIGS Sp. z.o.o, ul. Czysta 5, 33-101 Tarnów, 195,05 zł

7. SUFIGS Sp. z.o.o, ul. Czysta 5, 33-101 Tarnów, 1 861,50 zł

RAZEM     37 120,92 zł

 

Dodatkowo firma Z.U.P.H. HAŻBUD sp. z o.o. z Gorlic przekazała 28 m3 betonu. Do wykonania prac ziemnych użyta została koparka z Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Bobowej. Gmina Bobowa przekazała łącznie 5 samochodów żwiru do wykonania podłogi na gruncie oraz do utwardzenia drogi dojazdowej.

Burmistrz Bobowej wydał także zarządzenie w sprawie nieodpłatnego przekazania 8 m3 drewna pozyskanego z lasów stanowiących własność Gminy Bobowa do wykonania więźby dachowej na nowobudowanym budynku.

Koszty wykonywanych prac pokrywane są ze środków znajdujących się na koncie Społecznego Komitetu Pomocy Pogorzelcom z Siedlisk.

 

Źródło info: naszabobowa.pl


Napisz komentarz
Komentarze
Miejscowy 21.09.2021 19:52
A co z pogorzelcami z Szymbarku? Ktoś coś wie?

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023