Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Pytania o remont ul. Ogrodowej i Rzeźniczej

Oceń

Sesja Rady Miasta Gorlice, jak zawsze dostarczyła wielu odpowiedzi na pytania o sytuację w Gorlicach. Jednym z podjętych tematów była kwestia remontu ulic Ogrodowej i Rzeźniczej.
Pytania o remont ul. Ogrodowej i Rzeźniczej
Autor: Fot. haloGorlice

 

Jednym z pytań, które pojawiło się w czasie sesji było to, o wyczekiwany remont ulic Ogrodowej i Rzeźniczej. O stan przygotowania do remontu tych ulic zapytała radna Bogumiła Burkot. Odpowiadał burmistrz miasta Gorlice, Rafał Kukla:

(...) został złożony wniosek do Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych (...) kompleksowa przebudowa tej części Ogrodowej plus Rzeźniczej jak również budowa chodników wzdłuż ul. Wincentego Pola to są dwa zadania złożone do tego programu. Rozstrzygnięcia będą pod koniec roku albo początkiem przyszłego roku.

Jeżeli uzyskalibyśmy dofinansowanie, to wtedy będziemy realizowali to zadanie.

 

Remont tych ulic jest ważnym problemem, który odczuwa wielu kierujących pojazdami. Całość nawierzchni jest już mocno zniszczona, a omijanie nierówności bywa przyczyną korkowania się wjazdów i zjazdów z okolicznych podjazdów. Problem narasta szczególnie w okresie zimowym, gdy pokrywa śnieżna utrudnia lokalizowanie dziur i wystających studzienek.

Jeśli pojawi się dofinansowanie, remont prawdopodobnie będzie realizowany jako jedna z pierwszych prac drogowych w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że z tego samego Funduszu przyznano środki m.in. na remont ul. Blich, ul. Sportowej i ul. Łokietka.

 Napisz komentarz
Komentarze
Milka 28.09.2021 14:50
Piekna kamienica. Tak powinien być wyremontowany ratusz.

Betti 28.09.2021 13:10
To jest centrum miasta i powinno być zrobione w pierwszej kolejności i na zdjęciach brakuje ulicy przy płatnym parkingu na Ogrodowej tam dopiero jest dramat

~~~~ja 28.09.2021 13:47
Gdyby to czy na ulica położona jest w centrum miasta czy nie było priorytetowym kryterium to prawdopodobnie niektóre ulice na obrzeżach nigdy nie doczekałyby się remontu, bo w praktyce zawsze coś by było w centrum do zrobienia. Oczywiście zgadzam się z tym, że ta ulica wymaga pilnego remontu ale nie zgadzam się z selekcją na centrum i obrzeża (i wcale nie mieszkam na obrzeżach miasta raczej prawie w centrum).

KF 28.09.2021 10:19
Pięknie wyremontowana kamienica)!

ja 28.09.2021 10:36
Piękna, pan Adam N powinien sie uczyć jak powinien wyglądać budynek.Nie trzeba nawet choinkowego oświetlenia by zwrócić na nią uwagę

Barbara 28.09.2021 09:24
A co z ulicą Zbożową? Przez remont mostu w Siarach cały ruch do Sękowej prowadzi teraz tą drogą. Same dziury i nierówności w nawierzchni. Trzeba mocno uważać, żeby nie uszkodzić samochodu. A co będzie po zimie?

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!