Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Biecz. Jeszcze w tym roku w gminie powstanie czwarty klub seniora

Oceń

Na zaawansowanym etapie są już prace przy modernizacji poddasza „Wantuchówki” w Bieczu, w którym na powierzchni ponad 130 metrów kwadratowych powstanie Klub Senior +.
Biecz. Jeszcze w tym roku w gminie powstanie czwarty klub seniora
Autor: Fot. UM Biecz

 

W budynku skute zostały już stare tynki i wymieniono instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną oraz centralnego ogrzewania. Zakres prac obejmuje częściowe docieplenie podłogi oraz ścian, malowanie, wymianę drzwi, wykonanie okładzin ścian i posadzek oraz dostosowanie łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Klub składał się będzie z kilku pomieszczeń: pomieszczenia ogólnodostępnego wyposażonego w stoły i krzesła, pomieszczenia klubowego wyposażonego w sprzęt RTV, komputer z dostępem do internetu, kanapy i fotele. Do dyspozycji seniorów będzie także kuchnia, łazienka oraz szatnia.

Koszt prac to ponad 250 tys. zł, z czego kwota dofinansowania wynosi ponad 178 tys. zł.

Zajęcia w czwartym już Klubie Senior + w gminie Biecz będą prowadzone od przyszłego roku. Cały czas działają kluby w Grudnej Kępskiej, Rożnowicach i Binarowej.

Gmina Biecz w tej kwestii jest niekwestionowanym liderem w Małopolsce, prowadząc aktywizację osób starszych w zakresie zajęć umysłowych i fizycznych, które pozwalają na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji zdrowotnej. Projekt ma społecznie duże znaczenie, wzbudzając chęć do działań i kreatywnego spędzania czasu przez osoby starsze.  Zawiązują się przyjaźnie i polepszone zostają kontakty między ludźmi, to wszystko wpływa korzystnie na psychikę seniorów, którzy czują się potrzebni i ważni w środowisku lokalnym – czytamy na stronie bieckiego Ratusza.

 

Źródło info i foto: UM BieczNapisz komentarz
Komentarze
Biecz 08.10.2021 14:09
Zastanówmy się,ile w tym czasie powstało przestrzeni dla maluchów, np. plac zabaw... Zero. oczywiście wszystkie miejsca pracy już obsadzone, bez zbędnej rekrutacji. Biecz - miasto emerytów, bez przyszłości.

Jerry 08.10.2021 17:04
Ewidentnie z analiz Gminy wynika, ze spoleczenstwo sie starzeje. Chca dopasowac dzialania to elektoratu ;)

Realnie 08.10.2021 13:21
Tak, tak- kolejne idiotyczne posunięcie - niepełnosprawnych i seniorów na poddasza wyrzucać - po to tylko aby zużyć kasę- po prostu ***izm- windę wybudują za rok- jak już seniorzy padną - a klub będzie czyimś biurem poselskim - taki Biecz i jego świta.

Biegacz 08.10.2021 12:43
A może jakieś przedszkole albo coś dla młodzieży a nie czwarty klub seniora? A zapomniałem to miasto emerytów, wszyscy inni stąd wyjechali lub wyjadą

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a