Odwiedziny w szpitalu są dla rodzin i ich hospitalizowanych bliskich, bardzo ważne. Nowe zasady mogą być odczytane jako bardzo restrykcyjne. Wizyty będą mogły być krótkie i bardzo szczegółowo określone zostały wymogi sanitarne związane z wizytami.
Na pierwszy plan wysuwał się obowiązek związany ze szczepieniem osób, które chcą odwiedzać chorych.
AKTUALIZACJA
Po lawinie krytycznych komentarzy w tej sprawie, treść „Zasad” została zmieniona. Pełna, aktualna treść komunikatu, poniżej (na czerwono oznaczono zmianę, która została dokonana w treści zasad 14 października).
Aktualizacja z dnia 14.10.2021 r. – Zasady odwiedzin chorych w Szpitalu Specjalistycznym
im. H. Klimontowicza w Gorlicach na czas pandemii Covid-19
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i wzrostem zakażeń covidowych w oddziałach szpitalnych z dniem 14.10.2021 r wprowadza się czasowe ograniczenia w odwiedzinach pacjentów hospitalizowanych w oparciu o rekomendacje Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 6.09. 2021 r. Odwiedziny odbywać się będą wyłącznie wg następujących zasad:
(Pierwotnie: „Z dniem 13. października 2021 r. odwiedziny w oddziałach szpitalnych odbywać się będą wyłącznie wg następujących zasad:”)
- odwiedziny możliwe są codziennie w godz. 14 do 16,
- do pacjenta jednoczasowo może wejść wyłącznie jedna pełnoletnia osoba odwiedzająca, zaszczepiona przeciw SARS-CoV-2 po okazaniu certyfikatu zaszczepienia, lub posiadająca aktualny certyfikat ozdrowieńca lub osoba niezaszczepiona po okazaniu negatywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed dniem odwiedzin
- wejście do oddziału nadzoruje pracownik oddziału,
- ze względów epidemiologicznych przy wejściu do oddziału, osoba odwiedzająca wpisuje się do książki odwiedzin,
- przy wejściu do szpitala należy zdezynfekować ręce i dokonać pomiaru temperatury,
- osoba odwiedzająca nie może mieć objawów infekcji (gorączka, katar, kaszel, ból gardła itp.)
- przed wejściem i wyjściem z oddziału należy zdezynfekować ręce, zabrania się wchodzenia do oddziału w rękawiczkach,
- na czas odwiedzin osoba odwiedzająca jak również pacjent muszą zakładać jednorazowe maseczki chirurgiczne oraz zachowywać dystans min. 1,5m
- czas odwiedzin ograniczony jest do max. 15 min,
- jednoczasowo w oddziale może przebywać maksymalnie 3 osoby odwiedzające przy czym na sali chorych wyłącznie jedna osoba,
- umożliwia się dostarczanie artykułów i rzeczy osobistych dla pacjenta pod drzwi oddziału i tam przekazanie ich personelowi (rzeczy należy ograniczyć do niezbędnego minimum),
- pacjent nie może opuszczać oddziału,
- osoby odwiedzające są zobowiązane do bezwzględnego stosowania się do poleceń personelu medycznego,
- ostateczną akceptację oraz decyzję o możliwości odwiedzin podejmuje lekarz kierujący lub dyżurny.
/ /
Zastępca dyrektora ds. medycznych Szpitala Specjalistycznego
im. H. Klimontowicza w Gorlicach
lek. Joanna Malinowska-Pietrachowicz
(Pierwotnie: Dyrektor Szpitala Specjalistycznego
im. H. KLimontowicza w Gorlicach
mgr. inż. Marian Świerz)





![Nowe zasady w szpitalu: odwiedziny krótkie i tylko pod specjalnym rygorem [AKTUALIZACJA] Nowe zasady w szpitalu: odwiedziny krótkie i tylko pod specjalnym rygorem [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-nowe-zasady-w-szpitalu-odwiedziny-krotkie-i-tylko-pod-specjalnym-rygorem-aktualizacja-1652220887.jpg)



![Wybuch gazu w budynku przy stadionie w Maniowych. Na tym obiekcie rozgrywane są mecze 4. ligi [FOTO] zdjęcie przedstawia zniszczony budynek po wybuchu gazu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wybuch-gazu-w-budynku-przy-stadionie-w-maniowych-1776696690.jpg)
![Grudna Kępska. Zdarzenie drogowe, są poszkodowani [FOTO] zdjęcie przedstawia pojazd osobowy w zaroślach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gleboka-zdarzenie-drogowe-sa-poszkodowani-foto-1776688012.jpg)



![Grad złotych medali podczas gorlickich mistrzostw. Kto był najlepszy? [FOTO] zdjęcie przedstawia grupę dzieci w strojach kąpielowych na basenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-grad-zlotych-medali-podczas-gorlickich-mistrzostw-kto-byl-najlepszy-foto-1776676061.jpg)

![Uwaga kierowcy. Dziś zamknięcie drogi powiatowej [KOMUNIKAT] Zdjęcie przedstawia remont drogi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-uwaga-kierowcy-dzis-zamkniecie-drogi-powiatowej-komunikat-1776673175.jpg)
![Ekipa Polsatu w Uściu Gorlickim. Marcelina Zawadzka zachwycona Beskidem Niskim [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia grupę kobiet](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ekipa-polsatu-w-usciu-gorlickim-marcelina-zawadzka-odwiedzila-z-kamera-grupe-teatralna-1775734767.jpg)
![16 lat po katastrofie. Obchody Dnia Pamięci Smoleńskiej w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia kobietę w okularach mówiącą do mikrofonu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-16-lat-po-katastrofie-obchody-dnia-pamieci-smolenskiej-w-gorlicach-foto-1776586954.jpg)


![Owacje na stojąco po premierze „Calineczki” w Gorlicach [FOTO] Owacje na stojąco po premierze „Calineczki” w Gorlicach [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-1ef457aa23675c70a9df26657e20a662.jpg)



![Gorlice. Potrącenie rowerzysty na ul. Stróżowskiej [FOTO] zdjęcie przedstawia samochody na drodze, przed nimi stoją ludzie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-potracenie-rowerzysty-na-ul-strozowskiej-1776161214.jpg)
![Dni Gorlic 2026. Znamy pełen program miejskiego święta. Szykuje się muzyczne trzęsienie ziemi [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dużą grupę ludzi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dni-gorlic-2026-znamy-pelen-program-miejskiego-swieta-szykuje-sie-muzyczne-trzesienie-ziemi-progr-1775819919.png)
![Sękowa. Pożar w domu mieszkalnym [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej przed domem z którego wydobywa się dym](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-sekowa-pozar-w-domu-mieszkalnym-foto-1776428954.jpg)
![Incydent na gorlickim Rynku. Dzieci skopały świąteczne makiety jajek [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia makiety jajek na rynku w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-incydent-na-gorlickim-rynku-dzieci-skopaly-swiateczne-makiety-jajek-video-1776071392.jpg)
![Wilczyska. Straż pożarna i policja rozpoczynają poszukiwania mężczyzny [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia wozy straży pożarnej i strażaków na jezdni w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wilczyska-straz-pozarna-i-policja-rozpoczynaja-poszukiwania-mezczyzny-1775758037.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze