Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaWakacje.pl Gorlice, ul. Sienkiewicza 2 - tel. 514 298 136 - OFERTY ZIMA 2025/26 już dostępne
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 27 października a 9 listopada 2025
ReklamaRestauracja Galicja już otwarta, Klęczany 213 - Przyjdź, poczuj smak i atmosferę!
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, 38-312 Ropa - u nas kupisz: ceramika, armatura, płytki, wanny, kabiny, meble łazienkowe - OFERUJEMY: wizualizację 3D, fachowe doradztwo - SPRAWDŹ OFERTĘ - tel. 733 920 260
ReklamaStudio Treningu Personalnego, ul. Ogrodowa 2, Gorlice, tel. 535 990 898

Muzyka jesieni, muzyka duszy – muzyka... Moniki Bubniak

Podziel się
Oceń

Mieliśmy już hit lata, a teraz spieszymy podzielić się informacją o premierowym nagraniu Moniki Bubniak: utalentowanej artystki, która swoją podróż w świecie sztuki rozpoczęła właśnie na naszym, małym podwórku.
Muzyka jesieni, muzyka duszy – muzyka... Moniki Bubniak

Autor: Fot. Monika Bubniak/materiały promocyjne

 

Dziś (21 październnika) krótko po godzinie 16 w sieci internetowej pojawił się klip Moniki Bubniak zatytułowany Dno. Jeśli chcecie wybrać się w jesienną, melancholijną, ale jednocześnie bardzo energetyczną podróż wgłąb siebie, to propozycja właśnie dla Was.

 

Romantyczna, inspirowana morzem... cudowna!

Pierwsze takty i już wiemy, że znowu trafiliśmy na perełkę! Na nasze pytania o nowy projekt artystyczny odpowiedziała Monika Bubniak. Od lat związana z krakowską AST i słupskim teatrem, ale chętnie powracająca do korzeni. Te zaś leżą właśnie w Gorlicach.

 

haloGorlice: Zacznijmy od odległych wspomnień. Być może niektórzy nasi czytelnicy pamiętają to, co wydarzyło się – bagatela! – 10 lat temu. Wtedy: występ w Szansie na Sukces. Krótko potem program zniknął z anteny, a odcinek z Pani udziałem nie został wyemitowany! Szansa na sukces powróciła w 2019 roku, a wtedy nie było innej możliwości: wzięła Pani udział w programie ponownie i...wygrała. Czym zatem zajmuje się dziś zwyciężczyni popularnego programu?

Monika Bubniak:

Jestem aktorką po krakowskiej AST. Współpracuje z Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku. Próbuje swoich sił w serialach i filmach. A przede wszystkim śpiewam. Razem z Przemysławem Książkiem (producentem muzycznym) tworzę Projekt Leśmian. Śpiewam Leśmiana do elektroniki. Gramy koncerty, wydaliśmy EP-kę, a w przyszłości chcemy też dać światu album długogrający. Niedługo pojawi się teledysk autorstwa Diany Szczotki do utworu ZNAKI. Polecam śledzić >>>stronę fb Projektu Leśmian. Będzie to piękny obraz.

 

haloGorlice: Od lat konsekwentnie rozwija Pani swoje zainteresowania, a życie toczy się wokół sztuki i to przez duże „SZ”. Nagranie „Dno” jest jednak czymś nowym: to pierwsza Pani autorska piosenka. Czy to oznacza nowy kierunek rozwoju twórczego?

Monika Bubniak:

Utwór ten powstał w ramach Stypendium Twórczego Marszałka Województwa Pomorskiego. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że tak dobrze poczuję się w pisaniu tekstów. Razem z Przemysławem Książkiem zaczęliśmy prace nad kolejnymi moimi autorskimi tekstami. Mam nadzieję, że w przyszłości wyjdzie z tego płyta.

 

haloGorlice: Jak wyglądała praca nad przygotowaniem teledysku i nagrania? Czy całość projektu nagrania jest efektem Pani indywidualnej pracy?

Monika Bubniak:

Pomysł i scenariusz powstał podczas długich rozmów z Ewą Mikułą (przezdolna dramaturżką, która podobnie jak ja ukończyła AST w Krakowie). Tak samo jak dla niej, tak i dla mnie była to pierwsza styczność z napisaniem scenariusza do teledysku. Chciałam, by w obrazie była zawarta chęć przejścia przemiany, stworzenia siebie na nowo. Ponadto, morze niesamowicie mnie inspiruje: z jednej strony jest piękne i dobre, a z drugiej złowrogie i nieprzewidywalne. Tak jak nasze relacje, związki.

 

haloGorlice: Będziemy mocno kibicować w powodzeniu przyszłych pomysłów artystycznych. Dziękujemy za rozmowę!

 

Działalność artystyczną Moniki Bubniak możecie śledzić:

 

Jesień w odcieniach przemiany

Łagodny, kobiecy, czysty głos i melancholijna melodia rozwijająca się w rytmiczny manifest. Surowa sceneria zapierająca dech w piersiach.
Czy gorlicki, jesienny hit lata mógł zostać nagrany nad morzem?

Przekonajcie się sami: muzyka jesieni, muzyka duszy, muzyka... Monika Bubniak „Dno”.

 

 

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAutogaz LPG MAR-GAZ, jedyny przedstawiciel sieci Czakram w Gorlicach - montaż - serwis - naprawa instalacji gazowych samochodowych LPG, Gorlice, ul. Dębowa 2 - tel. 502 177 785
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
ReklamaSpetakl teatru O! La la! pt. „Recepta na Szczęście” - 4 grudnia 2025r., godz. 19 - Kino FARYS w Bieczu
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12