Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Podróżują i zdobywają wiedzę. Uczniowie z Gorlic w Auschwitz-Birkenau, a ci z Biecza we Włoszech

Oceń

Październik powinien zostać obwołany miesiącem aktywnego zdobywania doświadczeń! Uczniowie z wielu szkół naszego regionu ostatnie tygodnie spędzili na podróżowaniu, zdobywaniu nowych doświadczeń i wiedzy. Podróże kształcą!
Podróżują i zdobywają wiedzę. Uczniowie z Gorlic w Auschwitz-Birkenau, a ci z Biecza we Włoszech
Autor: Fot. UM w Bieczu

 

Gorliccy uczniowie w miejscu kaźni

W dniach 15, 19 i 21 października bieżącego roku odbyły się wycieczki dedykowane niemal 350 uczniom gorlickich szkół. Kierunek był jeden: obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili niezwykle ważne historycznie miejsce. Pamięć o wydarzeniach, które miały tam miejsce jest jednym z kluczowych elementów edukacji młodych pokoleń Polaków.

Wyjazd zrealizowano w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”.
 

Bieccy uczniowie z wizytą we włoskiej Verbanii

Od 10 do16 października uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 w Bieczu uczestniczyli w wyjeździe zrealizowanym w ramach programu Erasmus +. Mimo, że program zapoczątkowano ponad rok temu, wyjazd był możliwy dopiero teraz. 

W projekcie partnerskim biorą udział łącznie uczniowie z Portugalii, Włoch, Bułgarii i Polski. Pierwszym gospodarzem byli uczniowie z północnych Włoch, którzy zaprosili swoich kolegów do Verbanii, nad jeziorem Maggiore.
Zwiedzano region, podziwiano zabytki kultury, realizowano także zajęcia praktyczne, których tematem przewodnim było rozwijanie inteligencji emocjonalnej i umiejętności miękkich. W czasie realizowanej we Włoszech debaty uczniowie uczniowie musieli zmierzyć się z tematem Brexitu, który nawet dla wielu dorosłych byłby ogromnym wyzwaniem.

 

Dodatkowo w mijającym miesiącu wielu uczniów skorzystało z programu „Poznaj Polskę”, o którym pisaliśmy szerzej w tekście >>>Które szkoły uzyskały dofinansowanie wycieczek i na co wydano te pieniądze? Wykorzystane szanse


Napisz komentarz
Komentarze
Pisnadrzewo 28.10.2021 18:31
Pozwolić teraz rozmawiać uczniom o Brexicie to jak wyrok śmierci dla p. dyrektora. Na jego miejscu już szukałbym sobie nowej roboty. Dobra zmiana w osobie Czarnka już jedzie do Biecza.

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a