Mapy Airly to narzędzie informujące o poziomie zanieczyszczenia powietrza. Założenie maseczki może nie mieć nic wspólnego z ochroną przed koronawirusem...
Na stronie >>>Airly.org możecie łatwo i szybko znaleźć wybraną lokalizację i sprawdzić aktualne informację na temat odnotowanego poziomu zanieczyszczenia powietrza.
Z prawej strony, jednym kliknięciem możecie sprawdzić, jakie było zanieczyszczenie powietrza w ostatnich 24 godzinach. Chociaż system pozwala sprawdzić pomiary różnych czynników zanieczyszczenia, na terenie naszego miasta widzimy jedynie pomiary związane z zanieczyszczeniem pyłkami PM.
Pomiar z czwartku 4 listopada, godz. 8
Sprawdzając dane z czujnika zamontowanego na gorlickim ratuszu widzimy, że poziom zanieczyszczenia przedstawia się następująco:
-
PM10: 12% normy dobowej: 6 µg/m³
Norma Airly CAQI (dobowa): 50 µg/m³
PM10 to zanieczyszczenia powietrza o średnicy 10 mikrometrów (jedna tysięczna milimetra) lub mniej. -
PM2.5: 20% normy dobowej: 5 µg/m³
Norma Airly CAQI (dobowa): 25 µg/m³
PM2.5 to zanieczyszczenia powietrza o średnicy 2,5 mikrometra (jedna tysięczna milimetra) lub mniej. -
PM1: 4µg/m³
Norma Airly CAQI: Dla PM1 nie jest zdefiniowana
PM1 to zanieczyszczenia powietrza o średnicy 1 mikrometr (jedna tysięczna milimetra) lub mniej.
Dodatkowo na stronie >>> Powietrze.Małopolska.pl możecie znaleźć aktualne komunikaty, ostrzeżenia i dane dla innych regionów w Małopolsce.
Ostrzeżenia związane z jakością powietrza znajdziecie również na stronie >>>Inspekcji Ochrony Środowiska











![Gorlice. Cała ul. Kościuszki stoi. Kolizja w Ropicy Polskiej [FOTO] zdjęcie przedstawia samochody stojące na ulicy w korku w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-cala-ul-kosciuszki-stoi-kolizja-w-ropicy-polskiej-foto-1766507362.jpg)
![Gorlice. Kolizja elektrycznego bmw i opla [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia uszkodzone pojazdy na jezdni, obok radiowóz policji z włączonymi sygnałami świetlnymi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-kolizja-elektrycznego-bmw-i-opla-foto-1766506366.jpg)
![Gala Wolontariatu PCK 2025 w Krakowie. Nasi też tam byli [FOTO] zdjęcie przedstawia grupę osób z nagrodami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gala-wolontariatu-pck-2025-1766500509.jpg)
![Gorlice. Citroen zderzył się w BMW [FOTO] zdjęcie przedstawia uszkodzone samochody na jezdni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-citroen-zderzyl-sie-w-bmw-foto-1766493802.jpg)

![Tragedia w Ropie. Brat zastrzelił siostrę [FOTO] Tragiczne zdarzenie w Ropie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tragedia-w-ropie-brat-zastrzelil-siostre-foto-1765378781.jpg)



![Gorlice. Infiniti roztrzaskało się na ul. Legionów [FOTO] zdjęcie przedstawia rozbite auto na legionów](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-grozna-kolizja-infiniti-na-legionow-foto-1766101671.jpg)




![Strzeszyn. Poszukiwania policji i straży pożarnej. W akcji kilkadziesiąt osób [FOTO] Strzeszyn. Poszukiwania policji i straży pożarnej. W akcji kilkadziesiąt osób [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-strzeszyn-poszukiwania-policji-i-strazy-pozarnej-1765796513.jpg)
![Zagórzany. Niebezpieczne zdarzenie z udziałem pojazdu ciężarowego [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia wypadek samochodywy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zagorzany-niebezpieczne-zdarzenie-z-udzialem-pojazdu-ciezarowego-foto-1765541054.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze