Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaWakacje.pl Gorlice, ul. Sienkiewicza 2 - tel. 514 298 136 - OFERTY ZIMA 2025/26 już dostępne
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki 34
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80

Wybuch gazu zniszczył im dom. Potrzebują pomocy. Pomożecie?

Podziel się
Oceń

Kilka chwil zamieniło ich życie w koszmar. Spokój czterech kobiet przebywających w domu wstrząsnęła potężna eksplozja. Dwukondygnacyjny budynek został zniszczony. To, że nikt nie zginął to prawdziwy cud. Potrzebny jest jeszcze jeden, by rodzina miała gdzie mieszkać.

 

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w ostatnią sobotę, w Olszynce, niedaleko Starego Sącza, w powiecie nowosądeckim.



W tej miejscowości nie ma instalacji gazowej. W większości domów do kuchenek podłączone są butle z gazem. Feralnej soboty dwie kobiety próbowały zmienić butlę w kuchni. Nagle doszło do rozszczelnienia, a gaz zaczął bardzo intensywnie rozprzestrzeniać się po pomieszczeniach. Kobiety w panice rzuciły się do ucieczki. Ledwie wybiegły przed dom, a budynkiem wstrząsnęła potężna eksplozja. Zdmuchnęła je fala uderzeniowa i poczuły, jak w ich ciało wbijają się odłamki, które latały jak pociski.



Chwilę później na miejsce zdarzenia przybyły służby ratunkowe, karetki pogotowia zabrały poszkodowane kobiety, a straż pożarna ugasiła powstały wskutek wybuchu, pożar.

Gruzowisko robi wstrząsające wrażenie. Wydaje się, że mury zaraz runą. W środku pozbawionego ściany budynku widać spalone wnętrze i kuchnię, w której rozegrał się dramat. Już wiadomo. Dom nadaje się tylko do rozbiórki.



Okoliczni mieszkańcy, samorząd Podegrodzia oraz parafia w Olszynce zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanej rodziny. Jeśli ktoś z naszych Czytelników chciałby przyłączyć się do pomocy olszynianom, organizatorzy zbiórki proszą o wpłaty. Numer konta podany jest na stronie artykułu na portalu sadeczanin.info (link)

źródło informacji i foto: sadeczanin.info

Więcej o zdarzeniu: link


 


Napisz komentarz

Komentarze

Lula 08.12.2017 08:35
Tregedia! Ale będą mieć święta.... Dobrze, że przeżyły

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
Reklama
słabe opady śniegu

Temperatura: -4°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego