Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Ropa. Wyremontowana droga to bajpas na wypadek problemów komunikacyjnych na krajówce

Oceń

Mieszkańcy gminy Ropa już korzystają z wyremontowanego odcinka drogi Księże oraz wiaty wystawienniczo-targowej, która stanęła nieopodal kościoła i Hyblówki. W uroczystym otwarciu inwestycji wzięli udział lokalni samorządowcy, ale również poseł na sejm RP Barbara Bartuś i wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Ropa. Wyremontowana droga to bajpas na wypadek problemów komunikacyjnych na krajówce
Autor: Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

 

Wartość zadania wyniosła ponad milion złotych, a kwota udzielonego dofinansowania to z kolei ponad 625 tys. złotych, co stanowiło 60 procent kosztów kwalifikowanych zadania. W ramach remontu wykonano m.in. przebudowę jezdni i poboczy, powstał chodnik, przejścia dla pieszych i parking, wykonano również odwodnienie drogi, oświetlenie uliczne oraz inne elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Ta droga, którą właśnie oficjalnie otwieramy to nie tylko dojazd do naszego cmentarza, choć to jest bardzo istotne zwłaszcza w czasie listopadowych świąt, gdy odwiedzamy groby. Jednak tu musimy patrzeć bardziej w przód i myśleć o tym fragmencie, jak o swoistym bajpasie na wypadek problemów komunikacyjnych na drodze krajowej nr 28 – mówił Karol Górski, wójt gminy Ropa.


Droga gminna Księże biegnie od centrum Ropy, równolegle do krajówki i gdyby konieczne było wyznaczenie objazdu, to właśnie tą drogą byłby on najbardziej naturalny.

Inwestycje realizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to realne wsparcie dla mieszkańców. To inwestycje poprawiające bezpieczeństwo i komfort codziennego funkcjonowania. Dotrzymujemy słowa – Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to inwestycja w Polskę lokalną – stała i priorytetowa dla polskiego rządu – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


W czasie spotkanie uroczyście oddano do użytku również wiatę wystawienniczą, która będzie służyła uczestnikom różnych przedsięwzięć kulturalnych czy handlowych, ale także rzemieślnikom oferującym swoje wyroby.

 

Źródło info i foto: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

 Napisz komentarz
Komentarze
. 16.11.2021 15:05
Koniaczek? Podwójny...Stać mnie!

PL 16.11.2021 12:45
Bezczeszczenie barw narodowych

to po premii... 16.11.2021 11:37
Wyromontowali sami i za swoje? To co to za wyczyn? Ja za czyjeś pieniądze też bym potrafił wyremontować...

ReklamaPowiat Gorlicki zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pilotażowym programie „Aktywny Samorząd” 2022
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a