Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Czeka nas rok Ignacego Łukasiewicza. Miasto kreśli pierwsze plany na promocję regionu

Oceń

W czasie dzisiejszej sesji Rady Miasta Gorlice radna Lucyna Jamro zadała pytanie w sprawie planowanych obchodów roku Łukasiewicza. Czy znane są już jakiekolwiek szerokie plany tych obchodów?
Czeka nas rok Ignacego Łukasiewicza. Miasto kreśli pierwsze plany na promocję regionu
Autor: Fot. haloGorlice

 

Radna Lucyna Jamro sformułowała pytanie odnoszące się do spotkania, które władze naszego miasta odbyły 20 października 2021 r.:

(...) spotkanie z dziennikarzami w sprawie promocji miasta Gorlice [w związku z] inicjatywą ustanowienia roku 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza. Czy już wiemy jakie mamy plany, jako miasto, związane z rokiem Łukasiewicza? Czy planujemy jakąś szerszą promocję miasta, miejsca, gdzie zapłonęła pierwsza uliczna lampa naftowa?  Czy planujemy też zorganizować jakieś większe wydarzenia, które ewentualnie byłyby cykliczne?

 

Jak wyjaśniał burmistrz miasta, Rafał Kukla, przygotowanie się do przyszłorocznych obchodów jest na razie w fazie początkowej. Władze podejmują już jednak szereg działań, które mają na celu wykorzystanie nadarzającej się szansy:

(...) w ostatnim czasie odbyły się dwie takie wizyty studyjne. Próbowaliśmy zaszczepić [u dziennikarzy] temat historii Łukasiewicza po to, aby na przyszły rok szerzej przygotować front nie tylko wydarzeń, ale również promocji.

 

W związku z tym, że działalność Ignacego Łukasiewicza nie ograniczała się jedynie do terenu naszego miasta, planowane działania promocyjne mają być przygotowane tak, by wraz z projektami realizowanymi na terenie woj. podkarpackiego, tworzyły spójną, niewykluczającą się koncepcję. Jak mówił dalej Rafał Kukla:

Cały czas jesteśmy w porozumieniu z innymi samorządami: z województwem podkarpackim, z miastem Rzeszowem. Chcemy stworzyć taki wspólny program, który nie będzie się wykluczał wzajemnie, a będzie się uzupełniał w związku z rokiem łukasiewiczowskim. Dlatego też staramy się zachęcić do tego jak największą liczbę dziennikarzy różnych wydawnictw, różnych mediów, różnych portali, którzy mogliby podjąć ten temat i coś ciekawego zrobić.

 

Konkretnych planów nie przedstawiono, ale z pewnością będziemy oczekiwać ciekawych wydarzeń, bo tak jak pisaliśmy niedawno >>>Drugiej takiej szansy nie będzie: rok 2022 ogłoszony rokiem Łukasiewicza


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a