Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Halo – tu weekend! Dorośli, Dziady Beskidzkie, Andrzejki w Krainie Rysia...

Oceń

Jak co piątek podpowiadamy, gdzie spędzić czas w nadchodzący weekend! Zgodnie z Waszymi sugestiami w rozpisce będziemy również umieszczać wydarzenia, które czekają nas w najbliższym tygodniu. Klikając w datę – zostaniecie przekierowani do szczegółowych opisów.
Halo – tu weekend! Dorośli, Dziady Beskidzkie, Andrzejki w Krainie Rysia...
Autor: Fot. materiały promocyjne/halogorlice.info ©

 

Zespół składa się z pięciu artystów i powstała w 2018 roku. Dorośli zaprezentują akustyczny, piosenkowy projekt z polskimi tekstami, wpisujący się nurt slow-life, alt-country, new-folk.

Więcej o zespole dowiecie się z naszego podcastu >>> Oto Dorośli. Ich płyta to sztos! Miesiąc po premierze miała niemal sto tysięcy odsłuchań

 

Spektakl przygotowany przez wielopokoleniową grupę teatralną Plemię z Uścia Gorlickiego. Na scenie zobaczymy aktorów profesjonalnych i amatorów, muzyków i pieśniarzy. Na żywo zagra band muzyczny, orkiestra dęta i zaśpiewa chór. Autorką scenariusza jest Monika Babula.

Więcej o spektaklu dowiecie się z naszego podcastu >>>Zaczynamy nową serię! Monika Babula: prababki wezwały mnie Beskid Niski i z relacji po premierze >>>Dziady Beskidzkie „na deskach” Zacisza. Było... magicznie. Chcemy więcej!

 

II edycja Festiwalu Wielu Kultur. W programie aż trzy koncerty zespołów: Krviva Drina, Ukoja i PotOCK.

Krviva Drina to zespół łączący karpacką melancholię z gorącymi brzmieniami południa. Ukoja pochodzi z Krakowa i podczas koncertu zagra autorskie utwory oraz oryginalne opracowania ludowych pieśni łemkowskich, węgierskich, bułgarskich i serbskich. Z kolei PotOCK to pięć góralskich wokali połączonych z brzmieniem basu, gitar i perkusji,
które tworzą muzykę rockową z ludowymi tekstami.

 

Wstęp wolny – wystarczy być.... Grzegorz Płaczek wraz z Piotrem Szlachtowiczem z wrealu24 dzielą się energią, słuchają ludzi, wspólnie walczą o wolność oraz starają się łączyć środowiska wolnych ludzi w całej Polsce. Oczywiście istnieje również możliwość podpisania książek i otrzymania osobistej dedykacji. Krok po kroku planują przyszłe spotkania. Grzegorz Płaczek i Piotr Szlachtowicz spotykają się z ludźmi w dużych miastach, ale również spotykają się z Polakami w małych wsiach i gminach. Tym razem zawitają do Gorlic.

 

W czasie koncertu usłyszymy 12 kompozycji malowanych dźwiękiem. Do ich skomponowania posłużyło 12 prac Nikifora. Wystąpią: Ra-v Boni Boniśniak, Mirosław Bogoń, Tomasz Kubala i Piotr Przyrowski.

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPowiat Gorlicki zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pilotażowym programie „Aktywny Samorząd” 2022
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a