Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Zza miedzy. O krok od tragedii: uszkodzenie gazociągu, a potem instalacji elektrycznej

Oceń

W miniony wtorek (23 listopada) doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia w Łęgu Tarnowskim.
Zza miedzy. O krok od tragedii: uszkodzenie gazociągu, a potem instalacji elektrycznej
Autor: Fot. KMP w Tarnowie

 

Jak czytamy na stronie tarnowskiej Komendy:

Podczas prac ziemnych operator koparki najpierw uszkodził gazociąg, a następnie instalację elektryczną czym spowodował zapalanie ulatniającego się gazu. Konieczna była ewakuacja osób znajdujących się w pobliżu.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek, 23 listopada, w czasie wykonywania prac ziemnych operator koparki uszkodził biegnący w ziemi gazociąg. Uszkodzenie natychmiast zgłoszono pracownikom pogotowia gazowego w Tarnowie. Po przyjeździe na miejsce pracownicy gazowni poprosili tego samego operatora koparki o pomoc. Miał on odkopać jeszcze część uszkodzonego gazociągu, by ułatwić naprawę. Niestety, w czasie pracy, łyżką koparki został uszkodzony biegnący w ziemi przewód energetyczny. Po jego zaiskrzeniu doszło do zapłonu ulatniającego się gazu. Natychmiast podjęto decyzję o ewakuacji osób znajdujących się w pobliżu, łącznie 14 osób.

 

Na szczęście ta historia ma pozytywne zakończenie. Jak czytamy dalej na stronie KMP w Tarnowie:

Ostatecznie z pomocą strażaków uszczelniono gazociąg i ugaszono pożar. Zniszczeniu uległo metalowo-betonowe ogrodzenie prywatnej posesji oraz betonowy słup energetyczny. Czynności zakończono przed godziną 12. Ewakuowane osoby wróciły do swoich miejsc pracy.

 

Źródło info: KMP w Tarnowie


Napisz komentarz
Komentarze
Podpis 27.11.2021 10:16
Kiedyś mój znajomy miał taką sytuację, że wyjrzał przez okno i zobaczył jak skrzynka gazowa płonie. Zadzwonił po pogotowie gazowe a oni mówią, że jak się pali to spokojnie już jadą. Koleś zdębiał a na miejscu okazało się, że jak się pali to spoko bo zagrożenie jest wtedy gdy gaz się ulatnia bo może wybuchnąć i skutki są straszne. Tak więc, jeżeli gaz się pali to dzwonić pod 992 i pilnować żeby nikt nie podchodził.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a