Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Ministerstwo wysłało do Ciebie wiadomość sms? To nie jest kolejne oszustwo

Oceń

Niedawno, bo 19 listopada, Ministerstwo Zdrowia wysłało do wszystkich w pełni zaszczepionych osób smsa w z informacją o terminie, w którym można rozpocząć zapisy na trzecią dawkę szczepienia. Do niektórych mogły dotrzeć już dwie wiadomości.
Ministerstwo wysłało do Ciebie wiadomość sms? To nie jest kolejne oszustwo
Autor: Fot. haloGorlice

 

Jak informuje WHO, pojawił się nowy wariant koronawirusa, nazwany wariantem omikron. Jego specyfika nie jest jeszcze znana, ale ze względu na budowę oraz liczne mutacje w obrębie tego wariantu, władze wielu regionów na świecie zaczęły podejmować radykalne działania na rzecz ograniczenia transmisji wirusa.

Jeśli wydaje się Wam, ze ograniczenia polskie są nie do zaakceptowania, zachęcamy do sprawdzenia, jak wolnością cieszą się nasi zachodni i południowi sąsiedzi. W Polsce w centrum zainteresowania pozostaje promocja zasad: dystans, dezynfekcja, maseczka oraz promowanie akcji szczepień ochronnych.


Poziom wyszczepienia w gminach, a trzecia dawka

Ponownie kierujemy się na stronę rządową i sprawdzamy poziom wyszczepienia w poszczególnych gminach naszego powiatu (stan na godz. 8, sobota 27 listopada). W nawiasie zaznaczono, o ile punktów procentowych wzrósł odsetek w pełni zaszczepionych od 21 października b.r.):

  • miasto Gorlice – 46,2% (+1,2)
  • Sękowa – 44,3% (+2,4)
  • Bobowa – 39,9% (+1,3)
  • gmina wiejska Gorlice – 39,6% (+1,1)
  • Łużna – 36,6% (+1,6)
  • Biecz – 36,1% (+1,3)
  • Uście Gorlickie – 34,9% (+1,4)
  • Moszczenica – 34,8% (+1)
  • Lipinki – 33,9% (+1,2)
  • Ropa – 28,6% (+0,9)

 

Pełne dane z 21 października możecie poznać w artykule >>>Lider szczepień od sierpnia: Bobowa. Sękowa, Moszczenica i Biecz ze znacznymi wzrostami


Dane z gorlickiego szpitala są jednoznaczne: szczepienia działają

 

Dane przedstawione w czasie czwartkowej (25 listopada) sesji Rady Powiatu Gorlickiego są jednoznaczne. Szczepienia poprawiają sytuację osób, które wymagają wsparcia. Jak mówił w czasie sesji dyrektor gorlickiego szpitala, z 28 osób, które od 20 października zmarły w gorlickim szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem tylko 5 to osoby zaszczepione. Zdecydowana większość osób wymagających hospitalizacji to niezaszczepieni.

 

W smsach przekazanych osobom w pełni zaszczepionych czytamy, że już niebawem będą mogli oni zapisać się na przyjęcie dawki przypominającej. Będzie to wiązało się z dodatkową korzyścią: przedłużeniem posiadanego przez nich certyfikatu covidowego.

Co więcej, na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawił się też nowy komunikat. Od czwartku (25 listopada) do dziś włącznie, kolejne osoby, które ukończyły 50 rok życia i były już zaszczepione mogą skorzystać z wcześniejszego terminu szczepienia. Sms zostanie wysłany do wszystkich, którym minął już pięciomiesięczny okres od pełnego zaszczepienia jedną (Johnson&Johnson) lub dwoma dawkami szczepionki przeciw covid-19. Sms jest potwierdzeniem wystawienia e-skierowania na szczepienie przypominające. Treść smsa jest następująca:

UWAGA: Krótsze odstępy między dawkami szczepionki COVID w Twojej grupie wiekowej. Już dziś zapisz się na dawkę przypominającą. Więcej na stronie szczepimysie

 

Źródło info: gov.pl


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a