Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Urlop zaczyna się tutaj! Już w sobotę wielkie otwarcie! – wakacje.pl | Gorlice, ul. Sienkiewicza 2
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Gorlickie parafie w obliczu pandemii: gdzie będzie można nabyć opłatki?

Oceń

Dziś pierwsza niedziela adwentu, dlatego myśli wielu osób zaczynają się kierować w stronę stajenki betlejemskiej, która już niedługo będzie w centrum naszej uwagi. W związku z tym pojawia się praktyczne pytanie dotyczące obchodów Bożego Narodzenia. Jak w tym roku będzie wyglądała w gorlickich parafiach dystrybucja opłatków?
Gorlickie parafie w obliczu pandemii: gdzie będzie można nabyć opłatki?
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Przeglądając kolejne strony parafialne, widzimy, że wybrano różne rozwiązania.

Na stronie gorlickiej Bazyliki czytamy, że poświecenie opłatków dokonane zostało na sumie. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie będzie prowadzone roznoszenie opłatków po domach parafian. Opłatki można nabywać w związku z tym w zakrystii oraz przy stoliku wystawionym przed budynek kościoła.

Podobne rozwiązanie wybrano w parafii pw. Andrzeja Boboli w Gorlicach. Poświęcone na mszy opłatki będą rozprowadzane w zakrystii.

 

„Pan organista jest zaszczepiony”

Inne rozwiązanie przyjęto w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach-Gliniku. Tutaj ogłoszenia parafialne były w tym zakresie najobszerniejsze. Jak czytamy na stronie, opłatki można nabywać tradycyjnie, w zakrystii. Z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych (tzn. z zachowaniem dystansu, w maseczce i bez wchodzenia do wnętrza domów i mieszkań), na Górnym Osiedlu opłatki będzie rozprowadzał parafialny organista. Jak czytamy w treści ogłoszeń parafialnych:

Pan Organista jest zaszczepiony.

 

Początek wizyt z opłatkami zaplanowano na środę. Wizyty rozpoczną się od strony ulicy Korczaka i będą prowadzone od godz. 8 do 20 z przerwą na mszę świętą, wieczorną (godz. 17-18).

Tradycyjna forma roznoszenia opłatków utrzymana została także w parafii pw. św. Jadwigi Królowej, gdzie na stronie parafii czytamy dziś krótką informację o kontynuacji roznoszenia opłatków przez kościelnego na terenie parafii.

 

Źródło info: Bazylika Gorlice / parafia pw. św. Andrzeja Boboli Gorlice / parafia pw. św. Jadwigi Królowej Gorlice / parafia w Gorlicach-Gliniku


Napisz komentarz
Komentarze
Małopolanin 29.11.2021 10:04
Roznoszenie opłatków po domach to wyciąganie kasy na siłę i za wszelką cenę nawet w obliczu cowid19 ale czegoż to człowiek nie uczyni dla Pieniądza!!!

~~~~ja 29.11.2021 11:34
Na siłę? Musisz przyjąć opłatki? Nie! Tak samo jak nie musisz i nigdy nie musiałeś przyjmować księdza. Nie można zwyczajnie powiedzieć "nie, dziękuję"?

strona wuwuwu 29.11.2021 11:45
Jeszcze napisz, że butem kopią w drzwi. A jak nie otworzysz, to siłą wyważają...

Organista 28.11.2021 22:56
Są w Gorlicach sklepy Religine a tam płatki kosztują do 5 zł.

oszczepieniec 28.11.2021 14:58
„Pan organista jest zaszczepiony” szczepieńcy też roznoszą zarazki i jeszcze częściej chorują na covid.......

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a